SON DAKİKA

Ali Özer vefat etti!

GÜNCEL, MANŞETLER, VEFAT, YAŞAM

Pınarbaşı İlaçlama İçin Kapatılacak!

GÜNCEL, MANŞETLER, ÖZEL HABER, YAŞAM

Başkan Güngör Gençlerle Bir Araya Geldi!

EĞİTİM, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET

Meme Kanseri Farkındalık Semineri düzenlendi!

Bu haber 29 Ekim 2019 - 10:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık  ayı kapsamında meme kanserine  dikkat çekmek, halkı  bilinçlendirmek ve farkındalık  oluşturmak amacıyla  Ankara Etlik Zübeyde  Hanım  Kadın  Hastalıkları  Eğitim  ve Araştırma  Hastanesi  tarafından “Meme  Kanseri Farkındalık  Semineri” düzenlendi.

Hastane  Başhekimi  Prof.Dr. Yaprak Üstün’ün açılış  konuşmasıyla  başlayan seminere  Kansere Gülümse  Derneği’ni temsilen  Genel Başkan  Yardımcısı  Zeynep Göktaş’ da katılım  sağlayarak misafirlere  “Hastalığı  Nasıl  Yendim” konulu bir sunum  yaptı.

Zeynep Göktaş  sunumunda  Kanser Hastalığı’ da moral ve motivasyona dikkat çekerek  kadınlarda  meme kanseri, erkeklerde de akciğer  kanserine çok  rastlanıldığını belirterek erken teşhis  ve kontrollerinin  öneminden  bahsetmiştir. Göktaş  ayrıca  kanserde erken  teşhisin  hayat kurtardığını  da belirtti.

Kansere Gülümse  Derneği  Kurucu ve Genel Başkanı Afşinli hemşehrimiz Selahattin  Kaplan’ın yurtdışında  olduğu için   iştirak  edemediği  söz konusu seminer  meme  kanseri farkındalığı  için  öğrenciler  tarafından  hazırlanan film gösteriminin ardından  gerçekleşen  “Farkındalık  Için Çal” müzik  dinletisi  ve Başhekim  Prof.Dr.Yaprak Üstün  tarafından  Kansere Gülümse  Derneği’ne  katılım  ve desteklerinden  dolayı  teşekkür  belgesi vermesi ile sona erdi.