GÖRÜNEN TUZAKLAR | Afşin Haber
SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

Afşin’de Güvek Yaylasında Kabile Buluşması yapıldı.

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, YAŞAM

GÖRÜNEN TUZAKLAR

Bu haber 14 Ocak 2022 - 6:17 'de eklendi.

         Türkiye, kökleri derinliklere kadar uzanan büyük bir Devlettir. Hiçbir Devletin peşinde gitmeye ihtiyacı yoktur. AB‘nin içerisinde yer alma çabası içerisinde yıllardır Siyaset yapmaktayız, Ekonomi, Dış Politika ve Eğitimde günübirlik rüzgârın esişine göre bir Politika belirlenme hususunda almış olduğumuz mesafe ortada.

         Aynı inanç, Tarih ve aynı kültüre sahip olduğumuz Müslüman Ülkelerin Abi’si rolünde olan Türkiye bir olma Politikasını sürdürme azmi içerisinde olmalıdır. ABD’den Yüz bulamayınca, Rusya’ya, Rusya’nın sömürgeciliğine karşı Şanghay Beşlisine sığınmayı hayal bile etmemeliyiz. Dış Politikada yerimiz İslam Birliğidir. Türkiye üzerinden dış güçler sinsi politikalarla İslam devletlerinin abisi rolünde olan Türkiye’yi pasivize etme çabası içerisinde olduklarını görmekteyiz. ABD Dünya Egemenliği için; BOP’u uygulamada İsrail’i genişletme, Büyük Yunanistan’ı kurma ve Rusya’nın Akdeniz’de varlığını güçlendirerek, Büyük Rusya olma yününde adım adım mesafe kat etmektedirler. Sinsi planlarına bir an önce ulaşmak için Türkiye’yi normalleşme sürecine katmak istemektedirler. Türkiye bu tuzağa düşmemelidir.

         İsrail 74 senedir Filistin topraklarını adı geçen Emperyalist Devletlerin maddi ve manevi katkılarıyla işgallerine devam etmekteler. ABD ve İsrail sinsi emellerine ulaşmak İsrail’le normalleşmek için Türkiye’yi basamak olarak kullanmak istemektedirler. Yine Beştebpe’de toplantıya katılan Kıbrıs hahamı Hiller Azimor KKTC’de bir sinagog açılması isteğinde bulunmuş ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’dan yardım edilmesi istenmiş, Sayın Cumhurbaşkanı’da ilgineceğini söylemiş

         Türk Yahudi toplumu ve İslam Ülkeleri Hahamlar İttifakı (ARİS) üyeleri Beştepe’de kabul görmesinden sonra, Siyonist basın İnanılmaz derecede olumlu bir toplantı olduğu değerlendirmelerde bulundu. İsrail’le normalleşme adı altında BAE, Mısır, Bahreyn ve İsrail’le görüşmelerin devam ettiği, amaç POP’un uygulanması yani Büyük İsrail devletinin kurulması (BİP) amaçlanmaktadır.

         Bunların hepsi bir tuzaktır. Dikkarpaz’da iki bine yakın şirket üzerinden toprak satın alma çalışmaların sürdüğü ifade edilmekte, Siyonistler bu güne kadar 25 bin dönüm toprak satın aldığı söylenmekte. “Şayet bu gerçekleşirse İşgalci İsrail genişleme konusunda ciddi mesafeler alabilecektir, Em. Tuğamiral Cihat YAYCI Yunanistan Meis adası üzerinden hak iddia ettiği gibi, şimdide Karpazı 2 Meis yapmak istiyor. Şayet bu gerçekleşirse Deniz yetki alanlarımız yok olur ifadesini kullanmıştır. Bu silahsız işgali sonlandırmamız  için gerekli tedbirler alınmalıdır” demişlerdir.

         Tekraren, Türkiye büyük  bir Ülkedir. AB’ne girmek için yürütülen dış politikalar bu güne kadar kabul görmemiş olup yürütülemez. Aynı inanç, aynı tarih ve aynı kültüre sahip olduğumuz Müslüman ülkelerle bir olmalıyız. Rahmetli prof.Dr. Necmettin ERBAKAN D-8 leri kurarak İslam birliğinin temelini atmıştı. Yöneticiler bunu aktif hale getirmelidir.  Vesselam…

***

Ahmet EMİROĞLU

13-01-2022

AHMET EMİROĞLUahmetemiroglu.sp@hotmail.com