SON DAKİKA

Kahramanmaraş Valiliği Kısıtlamadan Muaf yerler ve kişileri açıkladı!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Kısıtlamanın tüm detayları kamuoyuyla paylaşıldı!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Elbistan Belediyesi’nden yapılandırma uyarısı!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET

Afşin’de Ortopedi, Op.Dr.Orçin Bozkurt’a emanet!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Ali Öztunç, İstanbul seçimleri için Avusturya’da konuştu!

Bu haber 10 Haziran 2019 - 10:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Öztunç: Binali Yıldırım İftiracıdır!

CHP Avusturya Birliği Vorarlberg Temsilciliği’nin yönetim seçimleri sonrası düzenlediği panele CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un konuşmacı olarak katılması sonrası çok sayıda partili ve gurbetçi toplantıya akın etti. CHP Bregenz Birlik Başkanlığına Savaş Kaplan seçilirken CHP’li Öztunç konuşmasında Türkiye gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Demokratik ve katılımcı yönetim anlayışını benimseyen CHP Vorarlberg Temsilciliği eyalet seçimlerini gerçekleştirmesinin akabinde oldukça ses getiren bir panele imza attı.

CHP’nin Atom Karınca lakaplı çalışkan ismi Ali Öztunç’un konuşmacı olarak katıldığı panel ve geceye çok sayıda gurbetçi ilgi gösterdi.

Son zamanlardaki Meclis performansı nedeniyle beğeni toplayan Öztunç, Avrupa’da yaşayan Türklerin de ilgi odağı oluyor. Avrupada’ki Türk Dernek ve CHP Örgütleri tarafından sık sık davet edilen Öztunç, son olarak Avusturya’nın Bregenz kentinde konuştu.

Öztunç’un konuşmasından satırbaşları şu şekilde;

“ÇOK RAHAT YALAN SÖYLÜYORLAR”

“Anadolu coğrafyasına gelmiş geçmiş en kötü iktidarı yaşıyoruz. Sadece kötü değil aynı zamanda iftiracı bir iktidar. Binali Yıldırım iftiracıdır. İmamoğlu meselesi bir daha gösterdi ki AKP ve bakanları çok rahat yalan söyleyebiliyor. İftira atabiliyor. Valiye hakaret dediler yalan olduğu ortaya çıktı ama buna rağmen Binali yıldırım boyuna posuna yaşına bakmadan bunu kullanıp iftira atmaya devam ediyor.”

“SOYLU BİR SÜRE SONRA YİNE KÜFÜR EDECEK…”

“Süleyman Soylu’yu konuşmaya gerek Yok. Terörü bitirmesi gereken bir içişleri bakanı toplumu terörize ediyor. Süleyman’ın o koltukta oturduğu her an Türkiye için kötülüktür. Geçmişte Tayyip Erdoğan’a her türlü küfürü Süleyman etti. Şimdi yağcılık yapıyor ama emin olun bir süre sonra yine küfür edecek. Çünkü siyasette omurgasızların genel kuralıdır bu.”

Öte yandan sosyal medya hesabı üzerinden gurbetçilerin ortak mesajını video olarak paylaşan Öztunç, “CHP Avusturya Birliği Vorarlberg Temsilciliği’nin Genel Kurulu’nun ardından gurbetçilerimiz İstanbul’a özel bir mesaj yolladı. Avusturya Sosyal Demokrat Partisi’nin Vorarlberg Eyalet Genel Başkanının da katıldığı toplantıda İmamoğlu ve İstanbul’a selam yolladık ve dedik ki; ‘Her Şey Çok Güzel Olacak’ dedi.

Panelde Ali Öztunç’un yanı sıra CHP Avusturya Birliği Başkanı Çağdaş Arslan, CHP Yurtdışı Örgütlenme Koordinatörü PM Üyesi Ali Hikmet Akıllı, CHP Vorarlberg Eyalet Başkanı Savaş Kaplan, CHP İsviçre Birlik Başkanı Nadir Köklü, SPÖ Vorarlber Eyalet Başkanı Dr. Martin Staudinger(misafir) ve gazeteci Oktan Erdikmen de katılım gösterdi.