SON DAKİKA

Afşin’de ATM’ye Benzinli Saldırı!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, YAŞAM

CHP’Lİ ÖZTUNÇ: SIRADA KATAR’A SATILACAK NE VAR?

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET

Yedikuyular’da Sezon Hazırlıkları Sürüyor!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Elbistan’da Haşere ile Mücadele Yaz boyu sürecek!

Bu haber 22 Haziran 2019 - 6:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ELBİSTAN BELEDİYESİ HAŞERELERDEN KORUNMAK İÇİN İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Elbistan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, sıcakların etkisini göstermesi ve mevsimsel yağışlardan kaynaklı artan sivrisinek ve çeşitli haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarına hız verdi. Vatandaşların sağlıklı ve huzurlu bir yaz geçirmesi amacıyla Elbistan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İlaçlama ekipleri birlikte çalışmalarını gerçekleştirerek haşere ve sineklerle mücadelede edecek.

Elbistan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada; “Haşere sezonunun açılması nedeniyle, park-bahçe ve mesire alanlarındaki ağaç ve bitkileri zararlılara karşı ilaçlayarak hem bitki hem de halk sağlığını korumayı hedefliyoruz. Bu sebeple Kahramanmaraş Büyükşehir İlaçlama Ekipleri ile birlikte bütün ağaçlara rezudial ilaçlama yapılırken, bu ağaçlarda oluşan haşereler içinse uçkun ilaçlama çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir Belediyesi İlaçlama ekipleri ile birlikte kordinasyonlu bir şekilde çalışmalar gerçekleştirerek vatandaşların sağlıklı ve huzurlu bir yaz geçirmesini amaçlıyoruz” denildi.

“İlaçlama çalışmaları yoz boyunca devam edecek”

 Elbistan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar da, İlçe genelindeki tüm mahallelerin rezudial ve uçkun ilaçlamasının periyodik olarak yapıldığı, haftanın belirli günlerinde ise park-bahçe ve mesire alanlarının temizlendiği belirtilirken, İlaçlama ekiplerinin tüm bu çalışmalarını yaz boyunca sürdüreceği belirtildi.