SON DAKİKA

Yedikuyular’da Sezon Hazırlıkları Sürüyor!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Başkan Güngör; “Sütçü İmam’ı Rahmetle Anıyorum”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

İbrahim Alagöz; “Başkanın Gündemi Elbistan Olmalı”

Bu haber 06 Temmuz 2019 - 9:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BBP MKYK Üyesi İbrahim Alagöz Başkan Gürbüz’ü Eleştirdi

“Başkanın Gündemi Elbistan Olmalı”

Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK Üyesi İbrahim Alagöz, Elbistan’ın, kronik sorunlar içinde kaldığını savunarak, Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’ü eleştirdi: Belediye Başkanımızın gündemi artık İstanbul değil, hizmet için geldiği Elbistan olmalıdır.”

Elbistan Belediyesi’nin bir an önce ilçenin kronik sorunlarına el atması gerektiğine işaret eden Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK Üyesi İbrahim Alagöz  “Elbistan’ın kaybedecek 3 ayı değil 1 dakikası bile yok” ifadesini kullandı.

Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK Üyesi İbrahim Alagöz kamuoyuna yaptığı yazılı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

“Elbistan, belediyeden hizmet beklemektedir. Elbistan Belediye Başkanı, gündemi hizmete susamış ilçesi olması gerekirken son 1 ayını İstanbul seçimleri için harcamıştır. İl olmaya aday bir ilçeye hizmet etmek için göreve geldiğinizi unutmayın. Seçildiniz, umreye gittiniz. Allah kabul etsin ona bir şey demiyoruz da; gelir gelmez de Elbistan’a ayak basmadan İstanbul’a gittiniz. 1000 kilometre uzaktan açıklama yapıp 3 aylık hizmetinizi değerlendiriyorsunuz. Hizmetiniz var da biz mi göremiyoruz. Ne yaptınız bu ilçe için de değerlendirmede bulundunuz.

Seçim döneminde halka sıraladığınız vaatler ne oldu? Hangisini hayata geçirmek için teşebbüste bulundunuz? Elbistan halkı göz boyama değil elle tutulur çalışmalar istiyor. Asfalt diyorsunuz yamadan başka bir şey göremiyoruz. Onu da yarım yamalak yapıyorsunuz. Elbistan’ın kaybedecek 3 ayı değil 1 dakikası bile yok. Bunu bilerek hareket etmeniz gerekirken yerinize vekil atayıp İstanbul seçimleri için gittiniz. İstanbul’un seçiminden Elbistanlıya ne. 1 aydan beri İstanbul’daydınız. Bu ziyaretin masrafını nereden karşıladınız?

Belediyede tüyü bitmemiş yetimin hakkı var.  İnşallah masraflarınızı belediye bütçesinden karşılatmak gibi bir hataya düşmemişsinizdir. Şimdi seçim de bitti. Artık belediye başkanı olduğunuz ilçeye gelirsiniz herhalde. Elbistan’ın sorunları dağ gibi olmuş. Nereye baksanız sorun yumağı ile karşılaşıyorsunuz. Bu sorunlara biran önce neşter vurulması gerekiyor. Ama belediye başkanımızdan böyle bir adım göremiyoruz. Elbistan’ın asıl sorunları dururken sahil yolu yapıyorum, ot ilaçlıyorum, haşere ilaçlıyorum diyor. Her gün boy boy fotoğraflar yayınlıyor. Elbistan halkı bunları hizmet diye yutmuyor.

Elbistan, son 10 yılda kaybeden ilçe oldu. Ekonomik yönden kaybetti, nüfusunu kaybetti. Artık insanlar Elbistan’dan kurtulmanın yoluna bakıyor. İşyerleri birer birer kapanıyor. İşsizlik başını alıp gitmiş. Özel sektörle işbirliği yapacağız; yatırım gelecek iş sahaları açılacak dediniz. Halktan da bu sözlerle oy aldınız. Aldığınız oyun hakkını vermeniz için önünüze duran mı var? Seçildikten sonra gezilerinizden oturamadığınız koltuk hizmet makamı. Siz seçilir seçilmez bu koltuğu yakmıştınız. Bu koltuğu yakmakta ki amacınız zaten oturmayacağınız için miydi?”