SON DAKİKA

Esnaf Odası Başkanı Adayı İşbilir,Öğretmenler gününü kutladı!

EĞİTİM, EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Güngör; “Öğretmen; Vatandır Bayraktır”

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Büyükşehir Bütçesi 1 Milyar 120 Milyon TL Gerçekleşti!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Başkan Kayış’tan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

KILIÇDAROĞLU-KARAMOLLAOĞLU görüşmesi sona erdi!

Bu haber 23 Nisan 2018 - 14:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezinde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bir araya geldi. Görüşme sonrası açıklama yapan Karamollaoğlu “Abdullah Gül’ün ortak adaylığı söz konusu mu?” sorusuna “Sorularınız bu hafta sonuna doğru cevap bulacaktır” yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu ile görüştü.

Karamollaoğlu: Bunu herkes yapamaz

Görüşme sonrası açıklama yapan, Karamollaoğlu “Güzel bir görüşme yaptık” dedi. Karamollaoğlu’nun açıklamaları şöyle: 

“İfade ettiği mana iki ayağımızı bir pabuca soktular. Bu fırsatı vermeden bir panik havasında iktidar seçime gitme kararı aldı. Kurumları da zorluyorlar. Sayın Genel Başkanı ve arkadaşları tebrik ettim. Çünkü bir potansiyeli olan İYİ Parti seçime girmeme riskiyle karşı karşıya kalacaktı. Yaptıkları büyük bir jest. Bunu da herkes yapamaz. Oy verecek vatandaş oy verme hakkını kullanacak. Temelde kendi partilerimizin menfaatlerinden çok ülkemizin geleceğiyle ilgili konularda bir dirsek temasında olmamız gerekliliğini gördük.”

Kılıçdaroğlu: Biz demokrasiyi savunuyoruz

“Sayın genel başkanla verimli bir toplantı gerçekleştirdik. İYİ Parti’ye verdiğimiz destek, elbetteki bir demokrasiyi savunuyoruz. Gücü elinde bulunduran bir siyasi iktidarın bir partiyi seçime sokmamak için devletin kurumlarını kullanması bizim hazmedeceğimiz bir şey değildir. Önümüzdeki seçimler bir partinin, iki partinin sorunu değildir. Saadet Partisi’nin demokrasiye olan bağlılığı, bizim açımızdan da kendileri açısından da son derece olumludur.”

Abdullah Gül sorusuna yanıt 

“Abdullah Gül’ün ortak adaylığı söz konusu mu?” sorusuna Karamollaoğlu, “Sizin o sorularınız bu haftasonuna doğru cevap bulacaktır” yanıtını verdi.

Görüşmeye kimler katıldı?

Karamollaoğlu’nu CHP Genel Merkezi’ne gelişinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan karşıladı. Karamollaoğlu görüşmeye Genel Başkan Yardımcıları Atik Ağda, Birol Aydın ve Lütfü Yalman ile geldi. Görüşmede CHP Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan, Haluk Koç, Lale Karabıyık, TBMM CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da hazır bulundu.

Kılıçdaroğu ile yapılan olan görüşmede 24 Haziran 2018’de yapılacak seçim, cumhurbaşkanı adayı ve ittifak konuları masaya yatırıldı. 

CHP’de cumhurbaşkanı adayının belirleneceği PM toplantısı yarın gerçekleşecek.

ÇARŞAMBA GÜL’LE GÖRÜŞME

Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu görüşmesinin ardından saat 12.00’de HÜDA-PAR Genel Başkanı’yla görüşecek. Salı günü Akşener’le Ankara temaslarını tamamlayacak olan Karamollaoğlu’nun çarşamba günü 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesi bekleniyor. İYİ Parti’deki görüşme basına açık olacak.