SON DAKİKA

Başkan Güngör; “Başımız Sağ Olsun”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de Covid-19 Kamu Spotunda Rol alanlara Ödül ve Teşekkür Belgesi!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Afşin’de Kardiyoloji M.Çağrı Demir’e emanet!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Yılın Özel Ödülü Afşinli Siyasetçiye verildi!

Bu haber 30 Ekim 2018 - 9:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afşin Eshab-ı Kehf Vakıf,Eğitim ve Araştırma Derneği (ESVED) tarafından bu sene 11’ncisi gerçekleştirilen Eshab-ı Kehf Başarı Ödülleri sahiplerini buldu.

Bu sene Kahramanmaraş’ta Esnaf Odaları Birliği Konferans salonunda gerçekleşen Ödül törenine Azerbaycan,Tunus,Fas ve Ürdün’den katılımlar oldu.

Bu sene ki Eshab-ı Kehf Başarı Ödüllerinde Yılın Özel Ödülü Afşinli Siyaset Adamı Sermet Yıldız’a verildi.

Afşin Eshab-ı Kehf Vakıf,Eğitim ve Araştırma Derneği (ESVED) Kazım Ardıç Başkanlığında gerçekleşen Ödül töreninde ödülünü ESVED Başkanı Kazım Ardıç’ın elinden alan tecrübeli Siyasetçi Sermet Yıldız yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş Afşin’de bulunan İslam kültüründe eşsiz bir önem arz eden 1700 yıllık mirasımız Eshab-ı Kehf’imizin anlam,önem ve tanıtımı adına çok önemli çalışmalara imza atan ESVED Genel başkanı sayın Kazım ARDIÇ ve yönetimi bizi onurlandırmışlardır. Kendilerine teşekkür ediyor,çalışmalarında başarılar diliyorum dedi.

AFŞİN HABER’e ödül törenine ilişkin açıklamalarda bulunan Sermet Yıldız,Memleketimizin kültürel mirası Eshab-ı Kehf’imizin tanıtımı için Kazım Ardıç bey büyük gayret ve çaba göstermektedir.Organizasyonda ve etkinlikte eksiklikler vardı.Ama program bu eksikliklere rağmen gerçekten etkili bir tanıtım organizasyonuydu.Kazım Ardıç bey tanıtım konusunda önemli bir adım atmıştır.Bize düşen ise bu adımı devam ettirmek ve gücümüz yettiği ölçüde Kazım beye ve arkadaşlarına yardımcı olmaktır dedi.

Özellikle Eshab-ı Kehf Sempozyumu kısmında Fas’tan Muhammed El Adil,Antalya’dan Dt.Fulya Sağlık ve Kahramanmaraş’tan Prof.Dr.Ahmet Eyicil’in konuşmaları etkileyiciydi.Kendilerine çok teşekkür ediyorum diyen Sermet Yıldız,Eshab-ı Kehf Külliyesinde Belediyelerimiz bir şeyler yapıyor.Ama yeterli değil.Yeme,İçme,Konaklama noktasında eksikliklerimiz var.Bu eksikliklerin giderilmesi lazım.Bizlere düşen ne ise elimizi taşın altına koymaya hazırız dedi.

Yıldız,Özel Ödüle layık görülmekten dolayı da son derece mutlu olduğunu ifade ederek herkese teşekkür etti.