Afşin’de Geleceğin Hafızları Mehmetçiği Unutmadı! « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

Çözüm Bilgisayar, kurduğu sistemle en üst düzeyde Güvenlik sağlıyor.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, TEKNOLOJİ, YAŞAM

Başkan Görgel: “15 Temmuz, Aziz Milletimizin Zaferidir”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de Geleceğin Hafızları Mehmetçiği Unutmadı!

Bu haber 14 Şubat 2018 - 5:46 'de eklendi.

Afşin İlçe Müftülüğü Erkek Hafızlık Kur’an Kursu örnek bir  etkinliğe  imza attı.

Afşin İlçe Müftülüğüne bağlı Hafızlık Erkek Kur’an Kursunda Eğitim gören öğrenciler örnek bir etkinliğe  imza atarak,Afrin’de Türkiye’nin sınırlarını Terör örgütlerinden arındırmak amacıyla mücadele veren Mehmetçikler için Fetih Suresi okuyarak “Zeytin Dalı” operasyonunun sağ salim tamamlanması için Duada bulundu.

Afşin İlçe Müftülüğü Hafızlık Kur’an Kursunda hafızlık eğitimi almakta olan öğrenciler, ülkemizin ve sınırlarımızın güvenliği için Afrin’de savaşan kahraman askerlerimizin muzafferiyeti ve aziz şehitlerimizin ruhları için hatimler okudu.

Mehmetçiğe selam gönderen hafızlar, onlara manevi destek olmak adına hatim okuduklarını ve her zaman dua ettiklerini ifade ettiler.

Afşin İlçe Müftü Vekili Muhammet Meral,Hafızlık Erkek Kur’an Kursunu ziyaret ederek,öğrencilerin her vakit namazında Mehmetçikler için yaptığı Dua’ya iştirak etti.Afşin İlçe Müftü Vekili Muhammet Meral,Konuya ilişkin AFŞİN HABER’e bilgi verdi.

Afşin İlçe Müftülüğü Hafızlık Kur’an Kursunda hafızlık eğitimi almakta olan öğrenciler, ülkemizin ve sınırlarımızın güvenliği için Afrin’de savaşan kahraman askerlerimizin muzafferiyeti ve aziz şehitlerimizin ruhları için hatimler okudu.Hatim sonrası ise Duada bulundular dedi.

2005 yılından 2017 yılına kadar 23 Hafız yetiştiren Afşin İlçe Müftülüğü Merkez Erkek Hafızlık Kur’an Kursunda 2018 yılı içerisinde 10 öğrencimiz Hıfzını tamamladı diyen Kur’an Kursu yöneticisi Ömer Şahan ise,45 öğrencinin Hafızlık eğitimi aldığı Kur’an Kursumuzda öğrenciler Kahraman Mehmetçiğimizi unutmadı.Onlar için Hatim yaptı ve Duada bulundu dedi.

Öğrencilerden Furkan Hernep şunları söyledi;

Öğrencilerden Gani Tembel şöyle konuştu;

Afşin Merkez Hafızlık Erkek Kur’an Kursu öğrencilerinin Mehmetçik için Duası devam ediyor.