Afşin Anaokulu Yaşlılar Haftasını “Bana Bir Masal Anlat” Projesiyle Kutladı! | Afşin Haber
SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

Afşin’de Güvek Yaylasında Kabile Buluşması yapıldı.

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, YAŞAM

Afşin Anaokulu Yaşlılar Haftasını “Bana Bir Masal Anlat” Projesiyle Kutladı!

Bu haber 25 Mart 2021 - 6:19 'de eklendi.

Afşin Anaokulu Yaşlılar Haftasını “Bana Bir Masal Anlat” projesiyle kutladı.

18-24 Mart yaşlılar haftası sebebiyle düzenlenen projede çocuklar nene ve dedelerini ziyaret ederek, büyüklerinden masallar dinledi. Projeyle ilgili açıklama yapan okul müdürü A. Şeyma DOĞAN: “Yaşlılarımız geçmiş ve gelecek arasında manevi köprü kuran en önemli değerlerimizdir. Kültürümüzü ve manevi değerlerimizi onlar sayesinde canlı tutabiliyoruz. Onların deneyimleri ve tecrübeleri bizlere ışık oluyor” dedi.

Projeyi nasıl uyguladıklarını da anlatan DOĞAN: “Yaşlılarımızı en çok mutlu eden şeylerden biri de şüphesiz ki çocuklarının ve özellikle de torunlarının yanlarında olmasıdır. Bizler de bunun bilincinde olduğumuz için öğrencilerimizle ‘Bana Bir Masal Anlat’ projesi gerçekleştirdik. Yaşlılarımız için küçük bir hediye paketi hazırladık. Bu hediye paketine, geçmişimizi unutmadığımızı göstermek için bisküvi arası lokum ve geleceğe atıfta bulunmak için Eti Cin koyduk. Öğrencilerimiz hediye paketlerini dede ve nenelerine götürerek kendilerine masal anlatmalarını istedi. Dinledikleri masalları sosyal medya hesaplarımızdan bizlerle paylaştılar” dedi.

Velilerden çok güzel geri dönütler aldıklarını dile getiren DOĞAN: “Bu süreçte büyüklerimizden, küçüklerimizden, velilerimizden çok güzel geri dönütler aldık. Yaşlılarımız karşılaştıkları hürmetten dolayı sevindi, küçüklerimiz dinledikleri masallarla eğlendi. Yaşlılarımızı her gün her an hatırlamak dileğiyle başta öğrencilerimizin büyükleri olmak üzere tüm yaşlılarımızın yaşlılar haftasını kutluyorum” dedi.

Proje kapsamında yaşlılarımızın eskiden kullandığı malzemelerden hatıra köşesi oluşturan Afşin Anaokulu öğretmenleri, öğrencilere hem malzemeler hakkında bilgi verdi hem de çocuklara hatıra fotoğrafı çekti.