Afşin Belediyesinden Öğrencilere “Akademi Kart” hizmeti! | Afşin Haber
SON DAKİKA

Yardımcıoğlu: İyi ki Doğdun Sevgili Peygamberim!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

“Türkiye’ye Örnek Bir Gençlik Meclisi Oluşturduk”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin Belediyesinden Öğrencilere “Akademi Kart” hizmeti!

Bu haber 29 Nisan 2021 - 11:10 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.

Afşin Belediyesinden Pandemi sürecinde evde kalmak durumunda kalan öğrencilere büyük hizmet.Yapay Zeka Uygulamalı Sanal Dershane için Akademi Kart 12. sınıflarda eğitim gören 1270 öğrenciye ulaştırılacak. Dağıtım Afşin Anadolu Lisesinden başladı.

Yüksek kurs fiyatlarına bütçesi uymayan ve bu kurslara gitmek için yeterli zamanı olmayan üniversite hazırlık/lise öğrencileri için Afşin Belediyesi tarafından Üniversiteye giriş, sınav sistemi YKS, TYT, AYT’ye hazırlanan adaylar ya da lise eğitimi takviyesi için Online Videolu Eğitim kartı hazırlandı.

Tüm okullarda eğitim gören 12. sınıflar için hazırlanan Kartlar bugün Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven,Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaba ve Şube Müdürlerinin katılımı ile öğrencilere takdim edildi.

Akademi Kartları dağıtımı Afşin Adolu Lisesinden başladı. Programda bir konuşma yapan Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaba, Pandemi sürecinde  Canlı Derslerle desteklenen eğitim sisteminde öğrencilerimize Afşin Belediyesi tarafından sağlanan bu imkan dolayısı ile Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Güven beye ve emeği geçenlere teşekkür ederiz dedi.

Kaba,şöyle konuştu;

Daha sonra bir konuşma yapan Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Pandemi sürecinde bir çok aksamalar yaşanıyor. Bu süreçte yaşanan aksaklıklardan en az nasıl etkilenirizi düşünürken Yapay Zeka uygulamalı Sanal Dershane ile tanıştık. Öncelikle bu kart ile sisteme giriş yaptığınızda sistemi iyice bir inceleyin. Üniversite sınavları için okumayı düşündüğünüz bölümler var,yönlendirmeler var,verdiğiniz cevapların doğruluk ve yanlışlıklara yönelik sizler için yönlendirmeler var. Hazırlanan Online Videolu Eğitim, Tarama Testleri, Canlı Türkiye Geneli Deneme Sınavları her seviyeden her bütçeden öğrenci için uygun. Sistemde Öğrenciler kendi performans istatistiklerine erişebilirken aynı zamanda kurumlara tanımlanan yönetim paneli üzerinden yöneticiler de öğrenci performanslarını takip edebilecekler. Ben Öğrencilerimize hayırlı olsun diyorum dedi.

Başkan Güven,konuşmasında şunları söyledi;

Daha sonra Afşin Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Emrah Aytaç, tarafından öğrencilere kapsamlı bir bilgilendirme yapıldı.

Afşin Belediyesi tarafından hazırlanan Akademi Kart 1270 12. Sınıf öğrencisine ulaştırılacak.