SON DAKİKA

Afşin’de Kırtasiye Sezonu indirimleri NEVA Kırtasiyede!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Güngör; “Gazilerimize Şükranlarımı Sunuyorum”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de Gaziler Günü Çelenk Sunma töreni yapıldı!

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, ÖZEL HABER, YAŞAM

Afşin Milli Eğitim Müdüründen Veda Ziyareti!

Bu haber 06 Ağustos 2020 - 5:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afşin’de 6 yıllık Milli Eğitim Müdürlüğü görevi sonrasında Balıkesir İli Savaştepe İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğüne tayini çıkan Mustafa Mahir Turan,Afşin Merkez Yayın Gurubuna Veda ziyaretinde bulundu.

Milli Eğitim Şube Müdürü Bünyamin Özdemir ile birlikte ziyarette bulunan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan,Afşin Merkez Yayın Gurubu Genel Yayın Yönetmeni Halil Demir ile bir süre sohbet etti.

Görevi döneminde yaptıkları eğitim yatırımlarına ilişkin de açıklamalarda bulunan Turan,Göreve başladığım ilk günden günümüze kadar ilçemizin eğitim ile ilgili sorunlarının çözümü için büyük bir gayretle çalıştım dedi.

AFŞİN HABER’e konuşan Mustafa Mahir Turan, 1993 yılında Çobanbeyli Mahallesi’ne atanarak öğretmenliğe başladım. 28 yıldır ilçemizin değişik okullarında öğretmenlik ve idarecilik görevlerinde bulunduktan sonra  13 Mayıs 2014 tarihinde Afşin İlçe Milli Eğitim müdürü olarak göreve başladım. 6 yılı aşkın bir süre devam eden Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevim Balıkesir ili Savaştepe ilçesine tayin nedeniyle sona ermiştir. Göreve başladığım ilk günden günümüze kadar ilçemizin eğitim ile ilgili sorunlarının çözümü için büyük bir gayretle çalıştım. Bu çalışmalarımız sırasında bizlerden yardımlarını esirgemeyen devlet büyüklerime kaymakamımız Ahmet Can Pınar beye, Belediye başkanımız Fatih Güven beye,Siyasi  Parti temsilcilerimize ve sivil toplum örgütlerine teşekkür ediyorum. 6 yıldır çalışmam sürecinde ilçemiz adına gayretlerini esirgemeyen şube müdürlerine, Milli Eğitim personeline, okul idarecilerimize, öğrencilerimize ve velilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Saygıdeğer Afşinli hemşerilerim görevim sırasında devlet büyüklerimizin yardımları ile ilçemizin birçok sorununu çözdük . Göreve geldiğimizde öğretmen açığımız 300-320 civarında iken ilçemizin zorunlu hizmet bölgesinde  alınması ve yapılan öğretmen atamaları ile çok şükür şu anda açığımız 25-30 sayılarına kadar düşmüştür. Biz göreve geldikten sonra ilçemizde yeni okulların açılması ve eski binaların yenilenmesinde de büyük bir hareketlilik yaşadık dedi.

Turan,görevi süresince yapılan Eğitim yatırımlarını ise şu şekilde sıraladı;

Şehit Hüseyin Utku Anaokulu

Gökkuşağı Anaokulu

Ertuğrul Gazi İlkokulu

Gaziosmanpaşa İlkokulu ek binası

Alparslan Mahallesi 23 derslikli ilkokul

Afşin Fen Lisesi

Afşin Fen Lisesi pansiyonu

Afşin Fen Lisesi spor salonu

Atlas Anadolu Lisesi

Özel Eğitim Uygulama Okulu 1. Ve 2. kademe

Özel Eğitim Uygulama Okulu 3. kademe

MTSK e-sınav Merkezi

Koçovası Eşe ve Yusuf Gülkaynak ilkokulu

Erçene ilkokulu

Namık Kemal İlkokulu

Atatürk Ortaokulu

Toki Afşinbey ortaokulu

Afşin Şifa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Zümrüt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Tanır Çok Programlı Anadolu Lisesi

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi atölye binası

Arıtaş Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi pansiyonu

Afşin İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu

Öğretmenevi

Hüyüklüğü İlkokulu

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binası

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan döneminde ayrıca  birçok Okulumuzun bahçesine suni çim futbol Sahaları basketbol ve voleybol Sahaları kuruldu.  İlçemize gelen Doğalgaz ile birlikte okullarımızın büyük kısmında doğal gaz dönüşümleri gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Mahir Turan beye ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyor,yeni görev yerinde başarılar diliyoruz.