SON DAKİKA

Yedikuyular’da Sezon Hazırlıkları Sürüyor!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Başkan Güngör; “Sütçü İmam’ı Rahmetle Anıyorum”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de Okuma Yazma seferberliği başladı!

Bu haber 16 Şubat 2018 - 11:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşleri Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan okuma-yazma seferberliği kapsamında Afşin ilçesinde de okuma yazma seferberliği başlatıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşleri Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan Okuma-Yazma Seferberliği,Afşin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Ertuğrul Gazi İlkokulunda başladı.

Seferberlik için ilçemizde çok sayıda kayıt yaptırılırken,Ertuğrul Gazi İlkokulu sıraları Okuma Yazma öğrenmek isteyenlerle doldu.

Seferberlik kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşların I. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına katılmaları sağlanarak okuryazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak olan II. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına yönlendirilmesi amaçlanmaya çalışıldı.

Afşin’de vatandaşlar Okuma Yazma kurslarına katılmaya davet edilirken,kursa kayıt yaptıranlar uygulamadan oldukça memnun.

Kurs Öğretmeni Hatun Çelik,AFŞİN HABER’in Kursa kayıt yaptıranlara ilişkin sorularını yanıtladı.Çelik,Çok hevesliler çok istekliler bu kadar hevesli ve istekli olunca üstelik hayalleri de var çok güzel hayalleri var hepsinin bende onları hayallerini gerçekleştirmeleri onlara bir şeyleri öğretmeyi istiyorum açıkçası ve elimden geleni yapıyorum onlar da sağ olsunlar gayet istekliler ve şevkle çalışıyorlar devamsızlık kesinlikle yapmıyorlar çok acil bir durum olmadıktan sonra günlük geliyorlar büyük bir hevesle çalışıyorlar.İşte biraz evlerde yardımcı olanları bulamıyoruz onlara ders çalıştırma noktasında onun dışında gayet hevesliler,istekliler üstelik farkındalar hani okuma yazmanın önemine canları yanarak varmışlar.Şimdi ise bu acıyı kapatmaya çalışıyorlar.Çok güzel hayalleri var hepsinin sınava girmek istiyorlar ehliyet almak istiyorlar okuma yazmayı öğrenip hayata daha etkin bir şekilde karılmak istiyorlar.İnşallah bizde elimizden geleni yapıyoruz ve hayırlısı ile olacak dedi.

Afşin’de Pazartesi ve Salı günleri 3 saat,Çarşamba ve Perşembe günleri 2 saat olmak üzere toplamda 10 Saat eğitim veriliyor.

Okuryazar olmayıp kurslara katılmak isteyen vatandaşları ilçe merkezinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne, mahallelerde ise okul müdürlükleri veya mahalle muhtarlıklarına başvurmaları gerekiyor. İşte Afşin Ertuğrul Gazi İlkokulunda başlayan Kurslardan görüntüler;