SON DAKİKA

AYCAN’DAN ODYOMETRİ TEKNİKERLERİ ATAMASI İLE İLGİLİ SORU ÖNERGESİ!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, SİYASET, YAŞAM

Ünal’a Elbistanspor Ziyaretinde Forma Jesti

GENEL, GÜNCEL, SİYASET, SPOR, YAŞAM

Afşin’den 300 Ünite Kan Bağışı!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Ali Öztunç’un Gündeme getirdiği Afşinli Öğrencilerin Mağduriyeti giderildi!

Bu haber 10 Temmuz 2020 - 5:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un Milli Eğitim Bakanlığına verdişği soru önergesi sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2020 yılının ilk ayında mevzuata aykırılıklar nedeniyle kapatılmasına karar verilen Özel Afşin Bilgi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ebelik bölümü öğrencilerinin mağduriyetinin giderildiği öğrenildi.

Afşin’de Çevreyolu üzerinde faaliyet gösteren Özel Afşin Bilgi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2020 yılı ilk aylarında Mevzuata aykırılıklar sebebiyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kapatılmış,bu okulda Ebelik Bölümünde eğitim gören 11 öğrenci mağdur duruma düşmüştü.Konuya ilişkin Okul İdarecilerinin arayışa girmesi neticesinde konu Ak Parti ve CHP Milletvekillerine de ulaştırılmıştı.

Konuya ivedilikle yaklaşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Milli Eğitim Bakanlığına öğrencilerin mağdur edilmemesi yönünde bir soru önergesi vermişti.

Dün müjdeli haber geldi. Okul İdarecilerine verilen bilgi de Ebelik Bölümünde eğitim gören 11 Öğrencinin mağdur edilmeyeceği ve Devlet okulunda eğitimini tamamlayacağı bildirildi.

AFŞİN HABER’e açıklamada bulunan Özel Afşin Bilgi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kurucu Müdürü Ahmet Kır,Konuyu Ak Parti Milletvekillerine ve idarecilerimize bildirmiştik ancak yardımcı olmadılar. Biz de geçtiğimiz hafta Pazartesi günü konuyu CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’a ilettik.Sağolsunlar konuyu Milli Eğitim Bakanlığına sordu.Değerlendirmeler sonunda 11 öğrencimizin mağduriyetinin giderildiği bilgisini aldık.Afşin halkı adına,Afşinli 11 Öğrencimizin Velileri adına Sayın Ali Öztunç vekilimize teşekkür ediyorum dedi.