SON DAKİKA

ÖZTUNÇ; “KAHRAMANMARAŞ’IN KONAKLARI SAHİPSİZ!”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Elbistan Belediyesi kitap ve oyuncak kumbarası projesini hayata geçirdi.

ASAYİŞ, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, MANŞETLER, YAŞAM

Başkan Adayı Abdullah Gül; “Sürekli sahada olacağız”

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

812 Yıllık Çınar’a Büyükşehir Koruması!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Aycan,Okullarda bazı derslerin saatlerinin artırılmasını istedi!

Bu haber 10 Temmuz 2020 - 5:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof.Dr.Sefer Aycan,Millî Eğitim Bakanlığından, yeni eğitim döneminde ana sınıfında ve ilkokulda resim, müzik ve beden eğitimi derslerinin saatlerinin artırılmasını ve branş öğretmenlerinin derse girmesinin sağlanmasını istedi.

Kahramanmaraş Milletvekili Aycan,Genel Kurul  konuşmasında değinmiş olduğu konu okul öncesi ve ilköğretim de öğrencilerin branş öğretmenleriyle Beden EĞİTİMİ Resim VE müzik derslerinde eğitim almalarının önemli bir konu olduğuna dairdir.

İşte o konuşma;

“Ana sınıfı ve ilkokul, çocuklarımızın eğitiminde önemli bir dönemdir. Elbette ilkokul sınıf öğretmenleri çok önemlidir ve önemli bir görev görmektedir fakat devlet okullarında ana sınıfında ve ilkokullarda beden eğitimi, resim ve müzik derslerinde branş öğretmeninin derse girmesi çocuklarımızın bedensel ve psikolojik gelişimi açısından önemlidir; ayrıca, çocuklarımızın yeteneklerinin ortaya çıkması açısından da branş öğretmeninin derse girmesi çok önemlidir. Yeni dönemde bununla ilgili düzenleme yapılması faydalı olacaktır. Millî Eğitim Bakanlığından, yeni eğitim döneminde ana sınıfında ve ilkokulda resim, müzik ve beden eğitimi derslerinin saatlerinin artırılmasını ve branş öğretmenlerinin derse girmesinin sağlanmasını istiyoruz, bunu bekliyoruz.”