SON DAKİKA

Taşkale, Kongreyi değerlendirdi; “İyi Olacak İnşaallah”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

ÖZTUNÇ; “KAHRAMANMARAŞ’IN KONAKLARI SAHİPSİZ!”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Elbistan Belediyesi kitap ve oyuncak kumbarası projesini hayata geçirdi.

ASAYİŞ, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, MANŞETLER, YAŞAM

Başkan Adayı Abdullah Gül; “Sürekli sahada olacağız”

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Başkan Gürbüz, LGS birincilerini sultan kayıkları ile gezdirdi.

Bu haber 25 Temmuz 2020 - 5:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) 500 tam puan alarak birincilik elde eden Zehra Çelebi ile İsmail Yalçınöz’ü, Ceyhan Nehri’nin kaynağı Pınarbaşı Göledi’nde sultan kayıkları ile gezdirerek özel bir gün geçirmelerini sağladı.


20 Haziran 2020 tarihinde yapılan LGS’de bütün soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan ile birincilik elde eden Elbistanlı iki öğrenci, Ceyhan Nehri’nin kaynağı Pınarbaşı Göledi’nde Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz tarafından sultan kayıkları ile gezdirildi.

LGS birincileri Pınarbaşı’ndaki Mükrime Hatun Sosyal Tesisleri’nde aileleri ile birlikte Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’ü ziyaret ederek sevinçlerini paylaştı. Başkan Gürbüz, Zehra Çelebi ve İsmail Yalçınöz ile ailelerini tebrik ederek, şehri iyi bir şekilde temsil ettikleri için öğrencileri altın ile ödüllendirdi.

Elbistan’da eğitim alt yapısının çok güçlü olduğunu belirten Başkan Mehmet Gürbüz, “LGS’de birinci olarak ilçemizi iyi bir şekilde temsil eden Zehra Çelebi ve İsmail Yalçınöz kardeşlerimi tebrik ediyor ailelerini kutluyorum. Eğitimin alt yapısını güçlendirdiğinizde işte bu şekilde Türkiye birincileri çıkartıyorsunuz. Bunun için de ben hükümetimize, Sayın Cumhurbaşkanı’mıza, sayın bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Son altı yılda ilçemize 30 okul, 500 derslik kazandırdılar. Elbistan’da eğitimin alt yapısı gerçekten çok güçlü. Okullarımızın alt yapısını güçlendiren bakanımız Sayın Mahir Ünal beyefendiye çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

LGS birincileri İsmail Yalçınöz ile Zehra Çelebi’de gösterdiği ilgi ve tekne gezisi için Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’ teşekkür etti.