SON DAKİKA

Ücretsiz spor akademi kursları başladı.

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, SPOR, YAŞAM

Büyükşehir’den Karla Etkin Mücadele.

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Yaylada Mahsur Kalan Vatandaşlar Kurtarıldı.

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Büyüktatlı’lı Öğrenciler Viraneye dönen Okulun tadilatını istiyor!

Bu haber 01 Temmuz 2020 - 14:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afşin’e bağlı Büyüktatlı Mahallesinde bulunan İlkokul çetin geçen kış şartlarından etkilenerek adeta Viraneye döndü.Öğrenciler okulun tadilat işlerinin yapılmasını istiyor.Okul Siyasilerinde gündeminde!

Afşin’e bağlı Büyüktatlı Mahallesinde 80 öğrencisi bulunan İlkokul çetin geçen kış şartlarından etkilenerek Duvarlarında ki sıvalar döküldü,lavabolar ise su sızdırmaya başladı. Sosyal Medyada yayınlanan görüntüler Okulun içler acısı halini gözler önüne sererken Muhtarın ifadesine göre 7 ay önce Okulun tadilatı için dilekçe verildi. Dilekçeye istinaden gelen ekiplerin hazırladığı Tesbit raporunda 700 Milyarlık hasar tesbiti yapıldı. Muhtar Ali Ceren, bizim okulumuzun 60 Milyarlık bir hasarı var.Okulumuzun tadilatının bir an önce yapılmasını yeni eğitim öğretim döneminde aynı sistemle eğitime devam etmesini istiyoruz.Taşımalı usulü istemiyoruz.Biz okulumuzun yapılmasını istiyoruz dedi.

Konu Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un gündeminde.Sosyal Medya hesabından paylaşım yapan Öztunç, şu ifadeleri kullandı;

“Bu Fotoğraflar Afşin Büyüktatlı ilkokuluna ait. Bu çağda böylesine okul binası olur mu ? AKP’nin birinci çıktığı köye AKP böyle okulu reva görüyor. Allah aşkına ben söyleyince, dile getirince de bazıları bana kızıyorlar. El vicdan. Kahramanmaraş, Afşin, Büyüktatlı bunu hakediyor mu? Söyleyecek söz bulamıyorum. Ya bu okulu devlet olarak, bakanlık olarak tadilatını yaptırın ya da ben kendi imkanlarımla bu okulu yaptırmaya çalışayım. Bu çağda ayıptır, günahtır… birazcık insaflı olun artık.”

Bakalım yeni eğitim öğretim döneminde öğrenciler için nasıl bir çözüm bulunacak!