SON DAKİKA

COVİT GİTTİ HİZMET GELDİ!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, SİYASET

Elbistan Belediye Başkanı; “Santrale Filtre Taktıracağım”

Bu haber 24 Nisan 2019 - 5:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Elbistan Belediye Başkanı Ömer Faruk Özdemir Çevre Dostu Çıktı

“Santrale Filtre Taktıracağım”

                23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde makamları çocuklara teslim etme töreninde, Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’den devralan Ömer Faruk Özdemir tam bir çevre dostu çıktı. Başkan Özdemir, ilk mesajında, “Termik santraline filtre takılması için girişimlerde bulunacağım” dedi.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’ün yoğun çalışma programı nedeniyle 21 Nisan 2019 Pazar günü Elbistan Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen sembolik devir teslim töreninde, görevi devralan Esentepe Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi Ömer Faruk Özdemir, çevre dostu olarak verdiği mesajlarla dikkat çekti.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, devir teslim treninde yaptığı değerlendirmelerinde, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk çocuklarına armağan edilen ve dünyada bir ilk olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, yaptığı değerlendirmelerde duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

“31 Mart yerel yönetimler seçiminden hemen sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyoruz. Kısa bir süre önce devraldığımız görevimi, benim de mezun olduğum okulun öğrencisi olan genç kardeşime teslim ediyorum. Öncelikle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Koltukların da aslında bize şuanda emanet edildiğini; gelecek nesillere aktarmak üzere çalışmalarımızı yapmak için bir prova yapıyoruz. Yeni başkanımızı tebrik ediyorum.”

Ailesi ve okul yöneticileri ile geldiği Elbistan Belediyesinde görevi temsili olarak devir alan Elbistan Belediye Başkanı Ömer Faruk Özdemir ise verdiği mesajlarda çevreye ve doğaya verilen değere dikkat çekti. Başkan Özdemir mesajında şunları söyledi:

“Termik santraline filtre takılması için girişimlerde bulunacağım. Halkımızı, kaliteli kömür kullanımı noktasında bilinçlendirmek için çalışacağım. Doğalgazın tüm mahallelerimize ulaşması için gerekli takibi yapacağım. Bozulan altyapıyı anında düzelttireceğim. Pınarbaşı’mıza ve Ceyhan Nehri’nin iki yakasına da yürüyüş ve bisiklet yolları yapacağım.”

Yapılan değerlendirmelerin ardından kendisine çiçek sunan öğrenciye günün anısına hediye veren Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, günün anısına misafirleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.