SON DAKİKA

Afşin’de ATM’ye Benzinli Saldırı!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, YAŞAM

CHP’Lİ ÖZTUNÇ: SIRADA KATAR’A SATILACAK NE VAR?

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET

Yedikuyular’da Sezon Hazırlıkları Sürüyor!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Meraklı Öğrenciler Afşin İtfaiyesini gezdi!

Bu haber 09 Mayıs 2019 - 6:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gelecekte bizleri temsil edecek olan çocuklara Gizli kahramanları göstermek adına Afşin ana okulundan Afşin itfayesine Ziyaret gerçekleştirildi.Meraklı öğrenciler kafalarında ki tüm soruları İtfaiye erlerine sordu.

Ziyarette Afşin İtfayesi Grup Çavuşu  İsmail Mert ve itfaiye çalışanları çocuklara itfaiyenin neler yaptıklarını,Yangına nasıl müdahale ettiklerini, ve olaylar sırasında nelere dikkat ettiklerini anlattı.

Ziyaretin ardından Afşin Haber Merkezine açıklamada bulunan  Afşin Anaokulu Öğretmen Salih Mestanoğlu; “Etkinlikteki amacım, çocukların örümcek adam, süpermen, batman gibi uydurulmuş kahramanlar yerine aramızda yaşayan gerçek kahramanları tanıtmaktı. Daha önce bu kapsamda ilçe Emniyet Müdürlüğümüzü ve İlçe Jandarma Komutanlığımızı ziyaret ettik. Bugün de yine canlarını bizler için çekinmeden tehlikeye atan gerçek kahramanlardan biri olan itfaiye erlerimizi ziyaret ettik. Sağolsunlar her biri çocuklarla tek tek ilgilendi. Yangına nasıl müdahale ettiklerini, müdahale ederken ne gibi zorluklarla karşılaştıklarını bizlerle paylaştılar. Geleceğin mimarı çocuklarımız için verimli bir gezi olduğu kanaatindeyim. Sizin aracılığınızla başta Afşin İtfaiye Grubu erlerimiz olmak üzere tüm itfaiye çalışanlarına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Afşin  ana okulu Öğrencileri Tarafından yapılan hediye de itfaye çalışanlarının takdim edildi.Ziyaret  fotoğraf çekimi ile son buldu.