SON DAKİKA

MHP Heyeti Bahçeli’nin talimatıyla Deprem Bölgesinde!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Asfalt tamiratları devam ediyor!

EKONOMİ, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Sefer Aycan,Eğitim Sorunlarını Mecliste dile getirdi!

Bu haber 20 Kasım 2019 - 10:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Prof.Dr.Sefer Aycan,TBMM’de gündem dışı söz alarak Ara tatile girildiği şu günlerde Eğitim Camiasının sorunlarını dile getirdi.

Aycan, şu konuşmayı yaptı;

Sayın Başkan, okulların ara tatile girdiği bugünlerde eğitimle ilgili sorunlardan bahsetmek istiyorum. Ülkemizde 4 milyon 300 bin çocuk ikili eğitim görmektedir. Bu, sabahçı olan öğrencilerin çok erken saatlerde, öğlenci olan öğrencilerin de geç saatlere kadar eğitim görmesi demektir. Bu şartlarda eğitimin verimli olması çok zordur. İlkokulda okullaşma yüzde 91 olarak gerçekleşmiştir. Esas sorun okul öncesi eğitimdedir. Okul öncesi eğitime katılmada sorunlarımız vardır. 3 yaşındaki katılım yüzde 9; 4 yaş grubunda yüzde 32’dir ve düşüktür. Derslik sorunu, taşımalı sistem sorunları vardır. Taşımalı sisteme, mahallesinde okul olmayan her çocuk dâhil edilmelidir.
    Şehrim Kahramanmaraş’ta da derslik ve öğretmen sorunları yaşanmaktadır. Okullaşma oranının en düşük olduğu illerden biri de şehrim Kahramanmaraş’tır. Tüm Türkiye’de daha fazla dersliğe ve öğretmene ihtiyacımız vardır.