SON DAKİKA

Başkan Adayı Abdullah Gül; “Sürekli sahada olacağız”

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

812 Yıllık Çınar’a Büyükşehir Koruması!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Ak Parti Afşin İlçe Yürütme Kurulu belli oldu!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de bu Kiraz’ı görenler şaşırıyor!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, ÖZEL HABER, YAŞAM

YADES Projesi Diğer Belediyelere Örnek Oldu!

Bu haber 14 Mart 2020 - 6:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 65 yaş üzeri insanlara evlerinde sunduğu Akıllı Yaşlı Bakım ve Koordinasyon Merkezi hizmeti Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda diğer belediyelere örnek olarak anlatıldı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu, Yerel Yönetimlerde Engelli ve Yaşlılara Yönelik Hizmetler toplantısında en iyi uygulama örneği olarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin Yades projesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran tarafından bir sunum yapıldı.

Bakanlıkta gerçekleştirilen toplantıda sunum yapan Daire Başkanı Taşkıran: “ 65 yaş üstü yalnız yaşayan, bakımını yapmakta zorlanan yaşlıların akıllı sağlık ve güvenlik sistemleri ile 7/24 uzaktan takiplerini yapmak amacıyla Akıllı Yaşlı Bakım ve Koordinasyon Merkezi  Projesi Türkiye’de ilk olarak ilimizde hayata geçirildi. Bu kapsamda 350 yaşlımıza hizmet vermekteyiz. Evinden çıkamayacak durumda olan ve yalnız yaşayan yaşlı bireylerin sağlık durumlarının takibi evlerine kurulan akıllı otomasyon sistemleri ile takip altına alınarak, bakım hizmetleri sağlandığı gibi güvenlikleri de sağlamış oluyoruz.

Ayrıca Yades-2 projemizle, yaşlılarımız bilinçsizce ilaç kullanma alışkanlıklarından kurtulacaklar ve bilinçsiz ilaç kullanımdan kaynaklı sağlık sorunlarının önüne geçilmiş olunacaktır” diye konuşarak bilgi verdi.