Yunus Emre Aşkına Atlas Tepesine ağaç dikimi devam ediyor! | Afşin Haber
SON DAKİKA

Başkan Güven,İstanbul’da ki Elbistanlılarla buluştu!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Büyükşehir İnceleme Başlattı!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Sütçü İmam Kabri Başında Dualarla Anıldı.

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Kuyumcu Esnafına Yetki Belgesi Zorunluluğu!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Yunus Emre Aşkına Atlas Tepesine ağaç dikimi devam ediyor!

Bu haber 19 Kasım 2021 - 9:14 'de eklendi ve 27 views kez görüntülendi.

UNESCO tarafından 2021 yılı Yunus Emre ve Türkçe Yılı ilan edildi. Bu kapsamda Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce okullarda bir dizi etkinlikler yapılıyor. Bu etkinliklerden en anlamlısı ise Atlas Dağına Yunus Emre Hatıra Ormanı oluşturulması oldu.

Afşin Şifa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde “Aşkın Eşiğinde ki Derviş; Bizim Yunus” projesinde Atlas Dağına oluşturulan Hatıra Ormanına 500 adet çam fidanı dikildi.

Hatıra Ormanı içerisinde Afşin Eshab-ı Kehf Gönül Elçileri Derneği (GÖNÜLDER)’ne yer ayrılmıştı. Önce ki gün GÖNÜLDER Başkanı Hüseyin Bozkurt ve Dernek üyeleri Yedilerin hürmetine 7 adet çam fidanını aynı yerde toprakla buluşturdu.

AFŞİN HABER’e konuşan GÖNÜLDER Başkanı Hüseyin Bozkurt, Afşin Şifa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde “Aşkın Eşiğinde ki Derviş; Bizim Yunus” projesinde Atlas Dağına oluşturulan Hatıra Ormanına bizlerde Yediler hürmetine sembolik de olsa 7 adet çam fidanı diktik ve can suyunu verdik.imkanı olan herkes eline geçen her fidanı Atlas dağına dikmeli ki gelecek nesillerimize Nefes dolu bir yarın bırakalım dedi.

GÖNÜLDER Başkanı Hüseyin Bozkurt,Afşin Şifa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İhsan Acer ve Öğretmenlerine de teşekkür etti.