SON DAKİKA

Sefer Aycan, “Grip”i Meclise taşıdı!

GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, SİYASET

Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET

Kahramanlık Destanı Yazan Bir Şehrin Evladısınız!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER

3 Mahalleyi İlçeye Bağlayan Yolda Çalışmalar Başladı!

Bu haber 25 Aralık 2019 - 6:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Elbistan Belediyesi, kırsaldaki 3 mahalleyi şehir merkezine ve Elbistan Devlet Hastanesi’ne bağlayan grup yolunda altyapı ve iyileştirme çalışmalarına başladı.

Elbistan Belediyesi, kırsal mahallelerden gelen vatandaşların, şehir merkezine ulaşımlarını kısaltmak ve aynı güzergahlardan Elbistan Devlet Hastanesi’ne gideceklerin şehir içi trafiğe takılmalarını önlemek amacıyla çalışma başlattı. Elbistan şehir merkezi ile Karahüyük, Izgın ve Yapraklı mahallelerini, şehir merkezine bağlayan stabilize yolun, ulaşım açısından daha elverişli ve alternatif güzergah haline gelmesi için startı verilen çalışmalar kapsamında altyapı işlerine ağırlık veriliyor.

Elbistan Belediyesi’nden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, kırsal mahallelerdeki vatandaşların şehir merkezine ulaşımı noktasında alternatif ve daha kısa güzergahlar oluşturulmaya çalışıldığı belirtildi.

İlçeye bağlı Karahüyük, Izgın ve Yapraklı mahallelerini, Akbaş Caddesi üzerinden şehir merkezine ve Karaelbistan Mahallesi güzergahından da Elbistan Devlet Hastanesine bağlayan 3 kilometrelik yolun, gerekli bakım ve onarımı yapıldıktan sonra genişletileceği ve asfaltlanacağı belirtilen açıklamada, “Karahüyük, Izgın ve Yapraklı mahallelerimizden başta şehir merkezi, devlet hastanesi ve çevre yoluna bağlanan Akbaş Caddesi üzerinde bulunan yol üzerinde iyileştirme çalışmalarına başlanmıştır. Bu yolun tamamlanması ile birlikte 3 mahallemiz ilçe merkezindeki trafik yoğunluğuna girmeden, aynı zamanda 3 bin metrelik bir kısalma ile Elbistan Devlet Hastanesine ilçe merkezine ve çevre yoluna ulaşacaktır. 3 kilometre uzunluğundaki bu güzergah, bakım-onarım, genişletme ve asfaltlama çalışmalarının tamamlanması ile birlikte vatandaşlarımızın rahatlıkla kullanabileceği bir hale kavuşacaktır” denildi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN