Asgari Ücretliye 463 Lira Ek Ödeme Meclis Yolunda! « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

Çözüm Bilgisayar, kurduğu sistemle en üst düzeyde Güvenlik sağlıyor.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, TEKNOLOJİ, YAŞAM

Başkan Görgel: “15 Temmuz, Aziz Milletimizin Zaferidir”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Asgari Ücretliye 463 Lira Ek Ödeme Meclis Yolunda!

Bu haber 22 Ocak 2020 - 6:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

GÜVEN İŞ Sendikası Afşin-Göksun İlçeleri Başkanı Halil Ateş,GÜVEN İŞ Sendikası olarak Ankara ziyaretlerinde dosyalarında bulunan bir konunun Hükumet yetkililerince dikkate alındığını belirterek “Asgari Ücretliye 463 Lira Ek Ödeme Meclis Yolunda” dedi.

Başta MHP Genel Başkanı Dr.Devlet Bahçeli olmak üzere Ankara ziyaretlerinde gündeme getirilen Asgari Ücretliye 463 Lira Ek Ödemenin Meclis gündemine taşınmak üzere olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren GÜVEN İŞ Sendikası Afşin-Göksun İlçeleri Başkanı Halil Ateş,emeği geçenlere şimdiden teşekkür ediyoruz dedi.

Asgari ücretliye 463 lira ek ödeme meclis yolunda. 2020 yılı için açıklanan asgari ücret rakamı asgari ücretle çalışan milyonlarca işçiyi memnun etmemişti. Bugün yaşanan gelişmeyle birlikte asgari ücretliler için yeni bir umut kapısı açıldı.

Asgari ücretlilerin insan onuruna yakışır bir maaş alması için, meclis devreye giriyor. Hazırlanacak yeni tasarı ile asgari ücretliden vergi alınmaması ve hesaplanan vergilerin 3’er aylık dönemler halinde ikramiye olarak geri ödenmesi meclise sunulacak.

Vergi Alınmasın,

İP, grup başkanvekili Lütfü Türkkan, asgari ücrete yapılan zam oranını yeniden siyasi partilerle görüşmek için kolları sıvadı. Türkkan, ilk olarak CHP ile görüşerek asgari ücretin yeniden görüşülmesini isteyecek. Yeni zam belirlenmez ise asgari ücretliden vergi alınmaması için yasa hazırlanacak ve meclise sunulacak.

İkramiye Olarak Geri Ödenecek

Asgari ücretlilerden kesilen minimum 463 lira vergi, yine asgari ücretli çalışanların hesaplarına üç ayda bir ikramiye olarak yatırılacak. Yasa meclisten geçer geçmez ilk ödeme mart ayında yapılacak.

Yılda 4 Kez İkramiye,

Asgari ücretlerinden kesilecek olan vergilerin ikramiye olarak geri ödenmesiyle birlikte asgari ücretlilere yılda 4 kez ikramiye ödenmesi yapılacak.

MHP Katılacak!

MHP’nin asgari ücret konusunda temkinli duruşu devam ediyor ancak mecliste oylama yapıldığında asgari ücretliden vergi alınmaması için oylamaya evet oyu vermesi bekleniyor.

Önümüzdeki Bu Hafta Mecliste

Tasarının önümüzdeki hafta meclise gelerek görüşülmesi beklenirken, diğer taraftan yasanın onaylanması halinde mart ayında ilk ödemelerin yapılması bekleniyor

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN