Başkan Güngör: “Tarım Ürünleri Üretiminde Potansiyelimiz Çok Yüksek” | Afşin Haber
SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

EXPO 2023 ile genç yetenekler keşfedilecek, dünyaya açılacak.

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

“Spor ve Sporcunun Yanındayız”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, SPOR, YAŞAM

Başkan Güngör: “Tarım Ürünleri Üretiminde Potansiyelimiz Çok Yüksek”

Bu haber 09 Haziran 2022 - 5:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başçeşme Sarımsağı Hasat Edildi…

Başkan Güngör: “Tarım Ürünleri Üretiminde Potansiyelimiz Çok Yüksek”

Pazarcık Beşçeşme’de sarımsak hasadına katılan Başkan Hayrettin Güngör, “Kahraman şehrimiz coğrafyası, iklimi, birçok coğrafi bölgede toprağının olmasıyla çok fazla tarım ürününe ev sahipliği yapıyor. Sarımsak üretiminde Türkiye’de üçüncü sırada yer alıyoruz. Geçtiğimiz yıl şehrimizde toplamda 50 bin tonun üzerinde sarımsak üretildi. İnşallah bu yıl daha fazla üretim olacağını ümit ediyorum” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ‘Pazarcık Beşçeşme Sarımsak Festivali’ kapsamında düzenlenen hasat etkinliğine katıldı. Pazarcık Belediye Başkanı  İbrahim Yılmazcan ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hanifi Toptaş’ın da yer aldığı etkinlikte Başkan Hayrettin Güngör, sarımsak üreticileri ve işçilerle bir araya geldi. Etkinlikte yaptığı konuşmada Kahramanmaraş’ın sarımsak üretiminde çok önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Başkan Hayrettin Güngör, “Dünyada tarım ürünü çeşitliliği açısından Kahramanmaraş çok ciddi bir potansiyele sahip. Kahraman şehrimiz coğrafyası, iklimi, birçok coğrafi bölgede toprağının olmasıyla çok fazla tarım ürününe ev sahipliği yapıyor. Fındık, sarımsak, pamuk, narenciye, kiraz, ceviz, elma gibi birbirinden farklı ürünlerin bir arada yetiştiği coğrafya sayısı çok azdır. Kahramanmaraş’ımız sarımsak üretiminde de Türkiye’de çok önemli bir yere sahip. Sarımsak üretiminde Türkiye’de üçüncü sırada yer alıyoruz. Geçtiğimiz yıl şehrimizde toplamda 50 bin tonun üzerinde sarımsak üretildi. İnşallah bu yıl daha fazla üretim olacağını ümit ediyorum” dedi.

Kendi Kendine Yetebilen Kahramanmaraş

Kahramanmaraş’ın kendi kendine yetebilen bir şehir olduğunun altını çizen Başkan Hayrettin Güngör, “Günümüzde gıda güvenliği ve gıdaya ulaşılabilmesi son derece önem arz ediyor. Kendi kendine yeten, tarım alanlarını ve topraklarını koruyabilen şehirlerden olmamız gerekiyor. Hamdolsun Kahramanmaraş’ımız da tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yeten, üretebilen ve ürettiklerini pazarlayabilen bir şehir. Her alanda olduğu gibi tarımda da çok önemli bir potansiyele sahibiz. Emeği geçen tüm üreticilerimize, çiftçilerimize ve işçilerimize teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.upscalerolex.to/ fuses About 18 specialized qualities of irritating scrutinize .