SON DAKİKA

BBP Afşin İlçe Başkanlığına Atama yapıldı!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Engelliler gününde engelleri aştılar!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Başkan Güngör; “Başımız Sağ Olsun”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Halk Ekmekte Üretim Sayısı Artırılacak!

Bu haber 26 Temmuz 2019 - 5:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, belediye halk ekmek fabrikasında günlük üretilen ekmek sayısında artış yapılacağını söyledi.

Halk ekmeğin 70 kuruş olan satış fiyatında herhangi bir değişim yaşanmayacağını vurgulayan Başkan Gürbüz, ekmek sayısının da 5 binden 7 bin 500 adede ulaşacağını belirtti.

Elbistan Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası’nın özellikle dar gelirli vatandaşlara dönük hijyenik ortamda ekmek ürettiğini anlatan Başkan Gürbüz, sosyal belediyecilik anlamında önemli bir işlevi yerine getirdiğinin de altını çizdi.

Günlük 5 bin ekmeğin üretildiği halk ekmek fabrikasında incelemelerde bulunan Başkan Gürbüz, “Belediyemiz halk ekmek fabrikası kurulduğu günden bu güne kadar özellikle dar gelirli vatandaşlarımızdan yoğun talep görmektedir.  Tam buğday, kepekli ve normal ekmek olmak üzere 3 farklı çeşitte ekmek üretimi yapılmaktadır. Üretim esnasında hijyen kurallarına çok önem gösterilmekte ve ekmekler insan eli değmeden vatandaşlarımıza ulaştırılmaktadır. Sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında halk ekmek fabrikamız piyasa değerinin altında satış yapmaktadır. Seçim çalışmamız kapsamında ve göreve geldikten sonra vatandaşlarımızın bizlerden halk ekmek fabrikasında üretilen ekmek sayısının arttırılması yönünde talepleri vardı. Biz de vatandaşlarımızın bu talebi doğrultusunda günlük 5 bin olan üretim sayımızı yüzde 50 oranında artırarak 7 bin 500’e çıkarma kararı aldık. 70 kuruştan satılan ekmek fiyatında ise herhangi bir değişme olmayacak. Bu sayede, fabrikamızın hem kapasitesi yükselecek hem de daha çok vatandaşımız bütçelerini sarsmadan ekmek alabilecek” dedi.

Büfe Sayısı Artırılacak

Halk ekmek büfelerinin sayısının da artacağının bilgisini veren Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Vatandaşlarımıza hizmet veren halk ekmek büfelerimiz var. Bu büfelerimizi yeniden yapılandırarak sadece halk ekmek satışının yapılacağı noktalar haline getireceğiz. Bu noktaların sayısını da arttırarak vatandaşlarımıza daha etkin hizmet sunmalarını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN