SON DAKİKA

Gürbüz; “Besi OSB, 5 bin kişilik istihdam yaratacak”

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Bakan’dan Kahramanmaraş’a Demiryolu cevabı!

EKONOMİ, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Kahramanmaraş’ta Demokratik Sağlık Sen Resmen Kuruldu!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Lavanta Kokulu Memleketim Projesi Afşin’e 1 Milyon 200 Bin Tl kazandırdı!

Bu haber 13 Ekim 2020 - 5:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afşin Belediyesi ile DOĞAKA arasında 1 Milyon 200 Bin Tl’lik Lavanta Projesi imzalandı.

15 Kök Lavanta ekerek deneme ekimi gerçekleştiren ve şu anda 15 Bin Kök Lavanta ile Türkiye’nin en büyük Lavanta bahçesine sahip olan Afşin Belediyesi hazırladığı proje ile şehre 1 Milyon 200 Bin Tl’lik yatırım yaptı.

“Lavanta Kokulu Memleketim” projesi Geçtiğimiz hafta DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız ile Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven arasında imzalanan protokol ile imza altına alındı.

Dün Afşin Belediye Başkanlığı makamında Basın Mensuplarına konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Afşin belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, DOĞAKA’da kabul gören proje sayesinde hem Belediyemize ek gelir sağlanacak hem de bölge çiftçisi maliyeti az olan Lavanta ekimi konusunda cesaret kazanacak dedi.

DOĞAKA, Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında desteklenecek olan proje Afşin’e 1 Milyon 200 Bin Tl getirdi.

Başkan Güven,Afşin Haber Merkezine yaptığı açıklamada, ilçede istihdamı arttırmak, turizm altyapısını güçlendirmek, işsizliği ve göçü azaltarak bölgedeki çiftçilere alternatif gelir kaynağı oluşturmak istediklerini söyledi.

Sevin yolunda bulunan Uzun Tarla’da Lavanta bahçesi oluşturulduğunu belirten Güven, Lavanta sayesinde bölge çiftçisi az maliyetle çok kar elde edecek Lavanta ekimine ağırlık verecek kabul edilen proje sayesinde de eğitimini alarak desteklenecek dedi.

Yine kabull edilen proje ile Lavanta Yağı,Lavanta Kolonyası ve Lavanta Sabunu üretilecek. Üretimin tüm aşamaları da İlçemiz Afşin’de yapılacak.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN