O, BU MEMLEKETİN İYİ GÜNÜNDE VARDI,KÖTÜ GÜNÜNDE DE VAR! « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

Çözüm Bilgisayar, kurduğu sistemle en üst düzeyde Güvenlik sağlıyor.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, TEKNOLOJİ, YAŞAM

Başkan Görgel: “15 Temmuz, Aziz Milletimizin Zaferidir”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

O, BU MEMLEKETİN İYİ GÜNÜNDE VARDI,KÖTÜ GÜNÜNDE DE VAR!

Bu haber 04 Mart 2023 - 8:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İlk kez Afşin’e gelip Ofis açtığında arayıp görüşmek istediğimi bildirmiş ancak olumsuz yanıt almıştım. Okulunu bitirdikten sonra İlçemize gelip,Mimar,Mühendis,Avukat,Diyetisyen olarak hizmet veren gençlerimizin hepsini ziyaret ettiğimiz gibi onu da ziyaret etmek ve bu memleket için hayallerini bizzat çay eşliğinde dinlemek istemiştim. Ama aklımda kalmayan bir nedenden dolayı görüşememiştik.

Günler sonra bir Caddede karşılaştık. Abi tanıdım sizi. Ofisimiz tam olarak hizmet vermeye başladı,bir gün beklerim dedi. Gittim. Biraz konuştuktan ve yapacaklarından bahsettikten sonra kendisine söylediğim söz şu idi; Abi sen bu İlçeye çok fazlasın!!!

Bu sözü hiç unutmadı beni her tanıştırdığı kişinin yanında da bu söylediğim sözü tekrarladı. Sözümün arkasındayım. O Afşin’e çok fazla!!!

Ama bu gerçeği kendiside bilmesine rağmen memleketini bırakmadı. İl Merkezlerine gidip daha fazla kazanç hırsına bürünmek yerine memleketinde kaldı. Burada bulunan iş yerinde 30 genç hemşehrimize istihdam yarattı. Hem de Asgari ücretli ve SSK’lı. Sistemli bir çalışma prensibi var. Eşi de yanında çalışıyor.

Afşinli hemşehrimiz Ekonomist Metehan Mercimek’ten bahsediyorum.

Deprem öncesinde Afşin’deydi,Depremde de İlçemizi terk etmedi. Yatırımını dün İlçemize yaptı,bugün de artırarak devam ediyor. Kurduğu Mt Global Yatırım ve Danışmanlık firması ile İlçemiz gençlerine istihdam sağlıyor ama Ülkemiz ekonomisi noktasında da büyük firmalara Yatırım Danışmanlığı yapıyor.

Depremin yaşandığı ilk gün itibariyle gerek sahaya çıkması,gerek Telefon trafiği gerekse bizzat maddi ve manevi destekleriyle Afşinliye yakışanı tam anlamıyla yaptı. Özellikle de Konteynır Tırlarının talebi,çağrısı,İlçeye gelenlerin ilgili kuruma yönlendirilmesi noktasında çok büyük gayretlerine şahidim.

Hatta geçtiğimiz günlerde Esnafımızın yeniden ayağa kalkmasına ilişkin yazdığım yazının fikir babasıdır. Afşin İş Dünyasından gelir elde etmemesine rağmen aklı fikri hep Afşin iş Dünyasının kalkınmasında. Esnafın kendisini geliştirmesi için fikirler yürüten bir isim. Deprem sonrası normalleşme sürecinin de Esnafın işyerini açmaya başlamasıyla mümkün olacağını savunan bir isim. Kırıcı,dökücü ve işe yaramayan,tarafgirlik kokan,nefsani arzularla yazılmış eleştirilerine rastlamadım hiç.

Dün bir paylaşım yaptı. Aynen yayınlıyorum;

“Yeniden başlayacağız! Memleketimin kanadı kolu kırılmış olabilir, başkalarının memleketi gibi denizi boğazı olmayabilir, imkanlar yetersiz şartlar olumsuz olabilir ama yeniden başlayacağız! Bu naaş bize ait benim bu cenazeyi ortada bırakmaya vicdanım el vermiyor… Ne Afşin’den vazgeçeceğim nede Maraş’tan! 30 çalışanımla canla başla çalışarak yeniden başlayacağız… Ne yatırımlarımı Afşin’den Maraş’tan geri çekeceğim nede bu memleketden vazgeçeceğim elimdeki imkan 1 ise 5’e çıkarmanın mücadelesini vereceğim”

“Elimde ki imkanı 1 ise 5’e çıkarmanın  mücadelesini vereceğim”

Çok büyük bir cümle biliyormusunuz? Afşin’e çok fazla olan bir insandan da ancak böyle bir kararlılık beklenirdi. Metehan bey iyi ki varsınız. İyi ki bizim hemşehrimizsiniz.

Rabbim işlerinize hareket,ömrünüze de bereket versin inşallah.

*

Halil DEMİR

HALİL DEMİRafsinhabermerkezi@gmail.com

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN