SON DAKİKA

Başkan Güngör; “Başımız Sağ Olsun”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de Covid-19 Kamu Spotunda Rol alanlara Ödül ve Teşekkür Belgesi!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Afşin’de Kardiyoloji M.Çağrı Demir’e emanet!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

ÖZTUNÇ:“KAHRAMANMARAŞ HAVAALANI TEHLİKEYE DAVET ÇIKARIYOR!”

Bu haber 01 Şubat 2020 - 6:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

-“GAZİANTEP HAVALİMANINA ILS GP SİSTEMİ TAKILIRKEN KAHRAMANMARAŞ HAVAALANINA NEDEN TAKILMIYOR?”

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraşlıya reva görülen çifte standartı sert bir dille eleştirerek, Gaziantep Havalimanına ILS GP sistemi takılırken, Kahramanmaraş Havalimanına neden takılmadığını sordu.

CHP’nin Atom Karınca lakaplı çalışkan vekili Ali Öztunç, Kahramanmaraşlının hakkını savunmaya devam ediyor.

“MİLYONLARCA LİRA HARCANDI, UÇAK İNEMİYOR”

Ali Öztunç, son olarak uzun süredir çözüm bekleyen havalimanı sorunlarına dair bir basın açıklaması yaptı. Öztunç açıklamasında, “Kahramanmaraş Havaalanında uçakların yüksekliğini, hızını ve yerini belirlemek için kullanılan GPS’de yaşanan sorunlar nedeniyle çok sayıda uçak pisti pas geçmek zorunda kalmaktadır. Milyonlarca lira harcanarak yapılan havaalanına uçaklar inememektedir. Şehrimize gelmek isteyen yurttaşlar, çoğu zaman Kahramanmaraş havaalanına inemeyen uçaklar nedeniyle Gaziantep Havalimanı’na mecburi iniş yapmak zorunda kalmaktadır” dedi.

GAZİANTEP’E VAR, KAHRAMANMARAŞ’A YOK

Yan yana yer alan iki ildeki farklı uygulamaya dikkat çeken Öztunç, “Gaziantep Havalimanı ILS GP sistemi olumsuz hava koşullarının yaşandığı günlerde uçuş trafiğinin aksamaması ve uçakların sorunsuz inebilmesi için yenilenmesine rağmen, uçakların inemediği Kahramanmaraş Havaalanı için hiç bir şey yapılmamıştır “ ifadelerini kullandı.

“KAHRAMANMARAŞ ÜVEY EVLAT MI?”

Öztunç, açıklamalarının devamında şunları söyledi;

“Türkiye’nin pisti en çok pas geçilen havalimanı olan Kahramanmaraş’tadır. Uçakların pas geçmesi artık kronik bir sorun haline gelmiştir. Kahramanmaraş Havaalanı’na bir facia yaşanmadan biran önce, olumsuz hava koşullarının yaşandığı günlerde uçuş trafiğinin aksamaması ve uçakların sorunsuz inebilmesi için ILS GP (inişe geçen uçağın süzülüş açısını veren sistem) cihazının bir an önce takılması gerekmektedir. Gaziantep Havaalanının bu sorununu gideren AKP, neden Kahramanmaraş Havaalanının bu sorununu gidermiyor? Bu cihaz neden Kahramanmaraş Havaalanına takılmayarak insanlar mağdur ediliyor? AKP Kahramanmaraş’a neden üvey evlat muamelesi yapmaktadır?”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN