TOBB,TOBB ETÜ ve sahibinden.com İşbirliği Lansmanına Başkan Can’da katıldı. | Afşin Haber
SON DAKİKA

Yardımcıoğlu: İyi ki Doğdun Sevgili Peygamberim!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

“Türkiye’ye Örnek Bir Gençlik Meclisi Oluşturduk”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

TOBB,TOBB ETÜ ve sahibinden.com İşbirliği Lansmanına Başkan Can’da katıldı.

Bu haber 26 Mayıs 2021 - 6:32 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), sahibinden.com ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi emlak danışmanları ve motorlu kara taşıtı ticareti yapan kişilerin uzmanlaşması, yeni girişimcilerin yetişmesi için önemli bir eğitim işbirliğine imza attı.

Mesleki Uzmanlık Eğitimleri projesi adındaki işbirliği, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan eğitimler ile taşınmaz ticareti ve motorlu kara taşıtı ticareti sektöründe faaliyet gösteren profesyonellerin mesleki yetkinliklerini arttırırken, yetki belgesi sürecinde de destek sağlayacak.

Söz konusu işbirliğe yönelik lansman ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bekir Sıtkı CAN’ın katılımıyla 24 Mayıs Pazartesi günü online olarak düzenlendi. Lansman sonrası açıklamada bulunan Can “Ülkemizde olduğu gibi bölgemizde de emlak ile otomotiv sektörü, canlılığını koruyup geliştirerek pandemi döneminde de ekonomide lokomotif görevi üstlenmiştir. Emlak ve otomotiv sektörünün ürünleri, hem kullanım hem de yatırım amaçlı olmaları sebebiyle her zaman yatırımcıların gözdesi durumundadır. Emlak sektörü her zaman yatırımcısının yüzünü güldürmüştür. Taşıt araçları, halkımız için ilk akla gelen uzun vadeli yatırım araçlarından biridir. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, sahibinden.com ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında yapılan eğitim işbirliği ile üyelerimiz ve sektörde yer almak isteyen vatandaşlarımız, mesleki eğitimlerini online olarak alarak ticari hayatlarında profesyonelliğe adım atacaklar ” diye konuştu.

“Emlak ve ikinci el araç ticareti pandemide sektörün can damarı oldu”

TOBB başkanı Rıfat HİSARCIKLIOĞLU, söz konusu iş birliğinin video konferansla gerçekleştirilen tanıtımında, emlak danışmanlığı ve ikinci el araç ticaretinin, perakende sektörünün can damarı olduğunu dile getirdi. Düzenledikleri eğitimlerle, üyelerini mesleki yeterlilik sınavlarına hazırladıklarını dile getiren Hisarcıklıoğlu, “Lansmanını yaptığımız projeyle emlak danışmanlarımız ve ikinci el araç ticareti yapan üyelerimize verdiğimiz hizmetleri bir adım daha öteye taşıyoruz. Pandemi nedeniyle erişemedikleri ve tamamlayamadıkları zorunlu eğitimlerden faydalanmalarını sağlıyoruz. TOBB ETÜ ve sahibinden.com iş birliğinde, emlak danışmanlığı için 100 saat, ikinci el araç alım satımı için ise 35 saatlik eğitim programlarımızı online platformda ve ücretsiz olarak sunuyoruz.” bilgisini paylaştı.

“Eğitim programına dijital pazarlama becerilerini de dahil ettik”

Hisarcıklıoğlu, zorunlu eğitimleri tamamlayanların yetki belgesini alabildiklerini ve faaliyetlerine devam edebildiklerini belirterek, dünya çapında yaşanan dönüşümün teknolojiyi kullanma becerilerine sahip çalışanlara olan talebi artırması nedeniyle eğitim programına dijital pazarlama becerilerini de dahil ettiklerini bildirdi.

Mesleği icra eden üyelerin, dijital kanallarda aktif yer alabilmesini ve saha çalışmalarını genişletebilmelerini hedeflediklerini anlatan Hisarcıklıoğlu, “Dijital kanalları ne kadar verimli kullanırsanız, iş yapış süreçlerindeki verimliliğiniz artar. Bu vesileyle ilgilenen herkesi, TOBB ETÜ tarafından hazırlanan ücretsiz ve uzaktan eğitime katılmaya davet ediyorum. Sahibinden.com ilk güven damgası alan platformlarımızdan da biri. Hem elektronik ticaret alanında tüketici güvenini tesis edecek adımlar atmaları hem de sektörün en büyük ilan sitelerinden biri olarak, bu alandaki dijital dönüşümü tetiklemeleri olukça önemli.” ifadelerini kullandı.

Bu iş birliği sayesinde emlak danışmanları ikinci el araç ticareti için hazırlanan mesleki uzmanlık eğitimine ek olarak yeterlilik sınavına da hazırlık eğitimi ücretsiz olarak sunulacak. Buna ek olarak TOBB MEYBEM ile yapılan iş birliğinde de sahibinden.com kullanıcıları TOBB MEYBEM’in emlak ve motorlu kara taşıtları sektöründeki mesleki yeterlilik sınavlarında da indirimli fiyatlardan faydalanabilecekler.

Başlatılan eğitimleri “Sahibinden Akademi” üzerinden çevrim içi seminerler şeklinde gerçekleştirilecek. Eğitimlere katılmak isteyen kişiler www.uzmanlik.com üzerinden form doldurarak Sahibinden Akademide kullanıcı oluşturmaları ve Akademiye online giriş yaparak tercihli eğitim programına kayıt olmaları yeterli olacak.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN