SON DAKİKA

CHP’Lİ ÖZTUNÇ: SIRADA KATAR’A SATILACAK NE VAR?

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET

Yedikuyular’da Sezon Hazırlıkları Sürüyor!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Afşin’de Cuma Namazı sonrası Fransa’ya kınama!

Bu haber 31 Ekim 2020 - 9:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afşin’de faaliyet gösteren Şefkatli Eller Derneği tarafından Fransa ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron Peygamber Efendimiz (s.a.v)2 yapılan hakaretler nedeniyle şiddetle kınandı.

Cuma namazı sonrası Ulu Camii önünde pankart açan ve Basın açıklamasında bulunan Şefkatli Eller Derneği üyeleri sloganlar atarak Fransa’ya tepkilerini dile getirdiler.

Burada Basın açıklaması yapan Şefkatli Eller Derneği Başkanı Şeref Ertekin şunları söyledi;

“Fransa cumhurbaşkanı MACRONUN alemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimize yaptığı hakareti ve Türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanına yapılan hakaretini  ve Ermenistan’nın İslam toprağı olan karabağı işgalini telin etmek için BURADAYIZ. Malumunuz geçen hafta insan hakları, düşünce özgürlüğü adı altında Makron denen aşağılık, alemlere rahnet olarak gönderilen peygamberimize hakaret içeren görüntüleri Fransa da büyük binaların duvarlarına yansıtmasını büyük nefret ve öfkeyle kınıyoruz. Makron denen aşağılık sana sesleniyoruz.Sen git atlarına, babalarına, dedelerine,  sor bizi onlar bizi çok iyi bilir.Bizi çok iyi tanırlar biz ki SÜTÇÜ İMAMIN TORUNLARIYIZ.Bizim bir sütçü imamımızın fıransızın bir tabur askerine bedel olduğunu senin ataların çok iyi bilirler. Bizim bacımızın örtüsüne uzanan elleri kazma ve küreklerle nasıl kırdığımızı çok iyi bilir senin aşağılık ataların . Maraş topraklarını nasıl terk ettiğini nasıl yenildiğini anlatsın ataların sana.”

Biz sütçü imamın torunları olarak Seni son kez uyarıyoruz.İslam aleminden Özür dileyeceksin, af dileyeceksin,…Yoksa Bunun bedelini çok ağır ödersin diyen şefkatli Eller Derneği Başkanı Şeref Ertekin,Ve buradan biz sayın cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz, aşağılık makron özür dileyene kadar fransayla bütün siyasi, ticari, sosyal ilişilerin kesilmesini istiyoruz.. Bu İslam düşmanı peygamber düşmanı edepsize haddinin mutlaka bildirilmesini istiyoruz….Bunun için ne bedel ödenmesi gerekiyorsa biz bu bedeli seve seve ödemeye hazırız. dedi.

Ermenistan’ın Azerbaycan’a karşı işlediği İnsanlık suçuna da değinen Ertekin,şunları söyledi;

Diğer bir konu Ermenistan’nın Müslüman toprağı olan karabağdan derhal çekilmesini emrediyoruz. Eğer Karabağı işgalde diretirseniz.sizi TC topraklarından nasıl temizlediysek şimdide haritadan öyle sileriz.Sizde sorun atalarınıza bizi;  anlatsınlar size imanımızın kaç devleti dize getirdiğini . azerbeycan halkının ve Müslüman milletlerin haklı davasında her zaman her şeyimizle yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz…

 “KAFİRDEN, MÜŞRİKTEN AVRUPA BİRLİĞİNDEN, NATODAN, B.M. BİZE DOST OLMAZ .

ARZUMUZ, İSTEĞİMİZ ODURKİ,  TÜRKİYE , İRAN, AZERBAYCAN, MÜSLÜMANLAR, BİR OLSUN, BERABER OLSUN, MÜTTEFİK OLSUN KÜFFARA  KARŞI  HEP BİRLİKTE SAVAŞALIM.

 BU gün küfür nasıl tek millet olmuş İslam alemine saldırıyor ve fitne çıkarıyorsa . İslam alemide tek millet olup küfre karşı koymalı kurulan tuzakları bozmalı.. İslam ümmetinin birlik ve beraberliğini inşa etmeliyiz. Biz parçalandıkça düşmanımız güçleniyor. İslami değerler ayaklar altına alınıyor .

Bakın kafirler bizim hangi mezhebe ,hangi soya ,hangi cemaate ait olduğumuza bakmıyorlar,hepimizi Müslüman olarak görüyorlar. Hepimizi HZ Muhammedin torunları olarak görüyorlar.ve bütün İslam ümmetine kin ve nefret duyuyorlar. Biz neden kendimizi sınıflara, mezheplere, ırklara,…  ayırıp onların ekmeğine yağ sürüyoruz. 

Eğer bir an önce İslam alemi kendi içinde bir birlik sağlayamassa kafirin ektiği nifak tohumlarını görmezden gelir parçalanırsa bu gün olduğu gibi

İslam alemi küffar tarafından ezilmeye ,sömürülmeye, işgal edilmeye kutsal değerlerine küfredilmeye mahkumdur.bu kaçınılmaz bir gerçektir Bu.”

Fransa’ya kınama basın açıklaması atılan sloganlarla sona erdi.