SON DAKİKA

Afşin’in Yeni Simgesi Işıklandırıldı!

GÜNCEL, İNANÇ, MANŞETLER, ÖZEL HABER, YAŞAM

Hurman Çayına düşen 74 Yaşında ki kişi hayatını kaybetti!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Sefer Aycan’dan Elektrik dağıtımına ilişkin Soru önergesi!

EKONOMİ, GENEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Elbistan Belediyesi Söğütlü Çayı’nda Önlem Aldı!

Bu haber 20 Mart 2020 - 5:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Elbistan Belediyesi ilçe genelinde görünen yağmur ve kar yağışı sonrası debisi artan Söğütlü Çayı’nda olası sel durumuna karşı önlemlerini artırdı.

Her yıl ilkbahar ayı ile kırsal mahallelere yağan karların ani erimesi sonrası debisi artan ve sel riski oluşturan Söğütlü Çayı’nda önlem alan Elbistan Belediyesi, her hangi bir olumsuzluğun olmadığını belirtti.

Çalışmalar ve önlemler hakkında Elbistan Belediyesinden yapılan açıklamada, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün ilçemiz genelinde yağış oranının yüksel olacağı açıklaması sonrası Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz harekete geçmiştir. Özellikle Karahasanuşağı Mahallemizde dik yamaçlara yağan yoğun kar, her yıl olduğu gibi bu ilkbahar ayında da yağan yağmur sonrası ani erimeye neden olmuş ve Söğütlü Çayı’nda debi yükselmesi görülmüştür.

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz, Çiçek, Tepebaşı ve Karaebistan Mahalleri’nde oluşturduğu 3 ayrı ekip ve iş makineleri ile 24 saat esasına göre çalışmalarını sürdürerek her hangi bir olumsuzluğa karşı önlemleri artırmıştır. Söğütlü Çayı’ndaki setler kaldırılıp, geçiş köprülerinde birikerek suyun akışını engelleyen çöpleri temizlendi. Ayrıca Zabıta müdürlüğü ekipleri ise olası kaza ve boğulmaların önüne geçmek için gerekli tedbirleri almış, Söğütlü Çayı etrafında devriyeleri artırarak riskli görünen bölgelere şerit çekmiştir. İlçemiz sınırları içerisinde şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşılmamıştır” ifadelerine yer verildi.