SON DAKİKA

Başkan Güngör; “Sütçü İmam’ı Rahmetle Anıyorum”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

İŞÇİLER HAK ARAYIŞI ÇADIRI KURDULAR!

Bu haber 13 Ocak 2020 - 9:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İşten Haksız Yere Çıkarıldıklarını İfade Eden 115 Şoför İmza Kampanyası Başlattı

İŞÇİLER HAK ARAYIŞI ÇADIRI KURDULAR          

                Çelikler Holding bünyesindeki Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) İşletme Müdürlüğünde çalışan şoförler, işletme ve taşeron firma arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle, haksız yere işten çıkarıldıkları iddiasıyla kurdukları Hak Arama Çadırında, içinde bulundukları mağduriyete sahip çıkılmasını talep ediyorlar.

                EÜAŞ Elbistan Memur Site girişinde kurdukları Hak Arayışı Çadırında 5 günlük eylem kararı alan 115 şoför, sahipsiz kaldıklarını, haksızlığa uğradıklarını ve aileleri ile birlikte büyük mağduriyet yaşadıklarını ifade ederek, imza kampanyası başlattılar.

                Çelikler ve Uçan Firmaları arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle, kapı önüne konulduklarını, anlaşmalarının ve sözleşmelerinin resmi olarak sürdüğünü dile getiren işçiler, “Karda kışta kapı önüne bırakıldık. Resmi sözleşmemiz hala devam ediyor. Taşeron Firma Uçan bizlere sahip çıkmadı. İşletme ise bizi kapıdan bile içeri almıyor. Ailelerimiz, eşlerimiz ve çocuklarımız perişan oldu. Uğradığımız bu haksızlığa sahip çıkacak makamlar arıyoruz. Hepimizin borcu var, çocuklarımız okula gidiyor, kiralar ödenemez, faturalar yatırılamaz, sofralarımıza ekmek getiremez olduk birileri bize sahip çıkmalı. Milletvekillerimizi, yetkilileri ve devletimizi bize sahip çıkmaya davet ediyoruz” sözleri ile içinde bulundukları çaresizliği ortaya koydular.”

                İşçiler konuşmalarının devamında ise “Çocuklarımızla işimizi, aşımızı, geleceğimizi geri istiyoruz. 15 gündür işsiziz. Sesimizin duyulmasını istiyoruz. Hemşerilerimizden destek bekliyoruz. Bizlere destek olanlara da şimdiden teşekkür ediyoruz. Topladığımız imzaları da Cumhurbaşkanlığına, bakanlıklara ve milletvekillerimize göndereceğiz. Sorunumuzun biran önce çözülüp, tekrar aynı haklarla işbaşı yapmaktan başka isteğimiz yok. Yetkililerimiz inşallah sesimizi duyarlar” şeklinde konuştular.

                Kurdukları çadırda imza kampanyası başlattıklarını, halkın desteğini, aldıklarını ve toplanan imzaları yetkili makamlara teslim edeceklerini ifade eden işçiler, açtıkları, pankartlar ile seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Soğuk kış günlerinde sahipsizliklerini ve çaresizliklerini ortaya koyan 115 şoför, çadıra kurdukları soba ile ısınmaya çalışırken, işlerine dönecek olmanın umuduyla bekliyorlar.