SON DAKİKA

Ak Parti Afşin İlçe Yürütme Kurulu belli oldu!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de bu Kiraz’ı görenler şaşırıyor!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, ÖZEL HABER, YAŞAM

DEVA PARTİSİ KAHRAMANMARAŞ TEŞKİLATI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Başkan Gürbüz, “Elbistan OSB 6. Bölge teşvikine alınıyor”

EKONOMİ, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Kahramanmaraş’ta Çekirge İstilası mı var?

Bu haber 19 Haziran 2020 - 6:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof.Dr.Sefer Aycan Tarım ve Orman Bakanlığına soru önergesi verdi.

Afrika’da görülen Çekirge istilasının son günler de Kahramanmaraş’ta da görüldüğü yönünde ki iddiaları Bakan Bekir Pakdemirli’nin yanıtlamasını isteyen Aycan, soru önergesinde şunları belirtti;

Aşağıdaki soruların aracılığınızla Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr.Bekir PAKDEMİRLİ tarafından yazılı olarak cevaplanmasını; Anayasa’nın 98 ve İçtüzüğün 96. Maddeleri gereğince saygılarımla arz ederim.10/06/2020

Prof. Dr. Sefer AYCAN

Kahramanmaraş Milletvekili

*

Afrika’dan Türkiye’ye sıçradığı belirtilen çekirge istilasının Kahramanmaraş’ta görüldüğü belirtilmektedir. Tarımı ve gıdayı etkileyecek olan bu durum çiftçiyi de olumsuz etkileyecektir.

            Bu kapsamda;

  • Türkiye sınırlarında veya içerisinde bakanlığınız tarafından tespit edilmiş çekirge istilası görülmekte midir? Çekirge istilası hangi ülkelerden gelmektedir?
  • Kahramanmaraş’ta ve diğer bölgelerde görülen çekirge istilalarında bölge mahsulleri zarar görmüş müdür? Zarar gören mahsuller çiftçiyi ekonomik anlamda etkilemiş midir?
  • Çekirge istilasının görüldüğü bölgelerde tarım ilaçlama faaliyetleri gerçekleşmekte midir? Çekirge istilasına karşı ne gibi önlemler alınmaktadır?