SON DAKİKA

Afşin’de Tekerlekli Sandalye için 10 Bin Kapak Topladı!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SAĞLIK, YAŞAM

Büyükşehir’den Ücretsiz Çevrimiçi Eğitim!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

BBP Afşin İlçe Başkanlığına Atama yapıldı!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Engelliler gününde engelleri aştılar!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

VATAN SANA MİNNETTAR ŞEHİDİM!

Bu haber 10 Şubat 2020 - 7:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şehit Uzm. Onb. Ceyhun Taş Dua ve Gözyaşları Arasında Sonsuzluğa Uğırlandı

VATAN SANA MİNNETTAR ŞEHİDİM!

Bir süre önce Suriye’de Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde askeri aracın devrilmesi sonucu ağır yaralanan ve şehit olan Piyade Uzm. Onb. Ceyhun Taş (23), memleketi Elbistan’da gerçekleşen askeri törenle gözyaşları arasında sonsuzluğa uğurlandı.

Elbistan Devlet Hastanesi morgundan alınan Şehit Uzm. Onb. Ceyhun Taş’ın (23) cenazesi Hocazade Mezarelığı tören alanına getirildi. Binlerce vatandaşın katıldığı cenaze töreninde, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazında Şehit Uzm. Onb. Ceyhun Taş için ailesi Türk Bayrağına sarılı tabutun başında gözyaşı döktü.

Cuma Taş ve Hacı Emine Taş çiftinin 8 çocuğundan en küçüğü ve bekar olan Ceyhun Taş’ın cenazesi, hastane morgundan alındıktan sonra Hocazade Camii’ne getirildi. Burada düzenlenen törene şehidin ailesi, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İmran Kılıç, Mehmet Cihat Sezal, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, Ekinözü Kaymakamı Talat Tabur, üst düzey askeri erkan ve mülki idare amirleri, siyasi parti temsilcileri ile çok soğuk havaya rağmen binlerce vatandaşlar katıldı.

Törende şehidin kardeşleri Türk bayrağına sarılı tabutu öpüp, gözyaşı döktü. İl Müftüsü Celal Sürgeç, helallik aldıktan sonra cenaze namazını kıldırdı. Daha sonra askerler tarafından omuzlara alınan Ceyhun Taş’ın cenazesi tekbirlerle götürüldüğü Hocazade Mezarlığı’ndaki şehitlikte gözyaşları arasında toprağa verildi.