SON DAKİKA

Başkan Gürbüz’den baca gazı arıtma sistemi açıklaması

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de Caddeler Yenileniyor!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Kahramanmaraş Valiliği Kısıtlamadan Muaf yerler ve kişileri açıkladı!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

AFAD Genel Başkan Yardımcısı Palakoğlu, Afşin’deydi!

Bu haber 11 Nisan 2019 - 8:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD)  Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz İsmail Palakoğlu bir dizi temaslarda bulunmak üzere İlçemiz Afşin’e geldi.

İlk olarak Kaymakam Ahmet Can Pınar’ı makamında ziyaret eden AFAD Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz İsmail Palakoğlu, daha sonra yapımı devam eden Eshab-ı Kehf Cami ve Külliyesini gezdi.

Burada yetkililerden İnşaat aşamasına ilişkin bilgi alan Palakoğlu, Afşin Müftülüğü tarafından Eshab-ı Kehf Külliye ve Camii İnşaatına destek amacıyla açılan Kermes’i de ziyaret etti.

Önceki gün gerçekleşen ziyarette AFAD Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz İsmail Palakoğlu’na Afşin İlçe Müftüsü Hayrullah Balta eşlik etti.

İsmail Palakoğlu Kimdir?

1972 Kahramanmaraş, Afşin ilçesinde doğan İsmail PALAKOĞLU; İlkokul, ortaokul ve Lise öğrenimini Afşin’de tamamladı. 1990’da Afşin İmam Hatip Lisesini bitirdi. Aynı yıl Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesine başladı ve 1995 yılında buradan mezun oldu. 1995 yılında başladığı Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Bölümü Tasavvuf Anabilim Dalı alanındaki Yüksek Lisansını 1998’de tamamladı.

1993 yılından itibaren Sivil Toplum Kuruluşlarında Yöneticilik, Genel Müdürlük, Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Mütevelli Heyeti Üyeliği görevlerinde bulundu.

2011 yılında Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcılığına, 2012 yılında Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürlüğü’ne atandı. 2016-2017 yıllarında Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti ve İcra Kurulu Üyeliklerinde bulundu. 2016 yılında başladığı Türkiye Diyanet Vakfı Genel Kurul Üyeliği halen devam etmektedir. 2016 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşavirliğine atandı. 2016-2017 yıllarında Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevinde bulundu. Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşavirliği görevini yürütmekte iken 15 Mart 2018 tarihinde AFAD Başkan Yardımcısı olarak atandı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.