SON DAKİKA

Başkan Gürbüz’den baca gazı arıtma sistemi açıklaması

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de Caddeler Yenileniyor!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Kahramanmaraş Valiliği Kısıtlamadan Muaf yerler ve kişileri açıkladı!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Afşin aday adayı Özdemir, projelerini anlattı!

Bu haber 18 Kasım 2018 - 7:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afşin Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Özdemir; “Afişinle irtibatımız hiçbir zaman kopmadı. Ailem siyasetin her zaman içinde oldu, bizde Afşin’imize hizmet etmek için yola koyulduk. Memleketime nasıl hizmet edebilirim, bunun çabası içerisindeyiz.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti’den Afşin Belediye Başkanlı için aday adaylığı açıklayan Hüseyin Özdemir, Türkiye’nin seçim atmosferine girdiği bu günlerde deyim yerindeyse kapı kapı gezerek vatandaşları dinliyor.

Afşinlilerin bilimsel araştırma sonucundan çıkan isteklerine yönelik projeler geliştiren Özdemir, başkan seçilmesi durumunda hayata geçireceği hizmetlerini anlattı.

Halkın hizmet beklentilerini çok iyi bildiklerini belirten Özdemir; “Elimizde vatandaşlarımızın ne istediğini araştıran bir veri var. Afşin Meslek Yüksek Okulu anket çalışması yaparak istekleri tespit etti. Afşin’deki yerel yönetim ve devlet kurumlarından vatandaşın isteklerini araştırmışlar. Buradan çıkan sonuç 2’ye ayrılıyor. Afşin’de çevredeki köylerin alt yapı sorunlar var. Merkezde ise daha çok sosyal ve kültürel alanlarda vatandaşımız iyileştirme bekliyor. Bu nedenle merkezde önceliğimiz ekonomik alanda, sosyal kültürel ve sportif alanlarda iyileştirme yapmak. Arkasından şuan mahalle olan köylerimizin alt yapı sorunlarını gidermek. Amacımız hizmet götürdüğümüz insan sayınsı artırmak.” diye konuştu.

SEFERLE EMROLUNDUKZAFER DE İNŞALLAH ALLAHTAN GELECEKTİR

Afşinli seçmenlere mevcut adayları iyi analiz etmeleri çağrısında da bulunan Özdemir şunları kaydetti:

“Afşin’in yükünü taşıyabilecek vizyona sahip bir aday seçmelerini istiyorum. Mevcut adaylardan kim ne yapmış bunlara bakarak adayların profillerini iyi analiz etmeleri lazım.  Hizmet etmek acıyla yola çıkan adaylara önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bir siyasetçide aranması gereken özelliklerden biri de insanlarla iletişim kurmayı sevmesi. Çok çaba sarf etmemiz, çalışmamız lazım. Biz seferle emrolunduk, zafer de inşallah Allahtan gelecektir.”

HÜSEYİN ÖZDEMİR KİMDİR?

Hüseyin Özdemir,1968 yılında Afşin’de doğdu. İlk,orta ve lise eğitimini Afşin’ de tamamladı. 1988 yılında Kahramanmaraş Meslek Yüksek Okulu Elektirik Bölümünden mezun oldu.

1993 yılında İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Gazetecilik Bölümünden mezun oldu. Halen Ahmet Yesevi Üniversitesi Yerel Yönetimler bölümünde, yüksek lisans yamakta.

1993- 1994 yıllarında, İstanbul’da, Günaydın ve Akşam Gazetelerinde muhabir olarak çalıştı. 20 yıla aşkın süredir çeşitli ilaç firmalarında Uzman Tıbbi Tanıtım sorumlusu olarak görev yapan Hüseyin Özdemir, 2010 yılında kurdukları Özel Sevinç Yağmuru Rehabilitasyon Merkezi’nin hissedarı ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesidir.

Türkiye Genelinde, Aziz Mahmut Hüda-i Vakfı’na bağlı olarak, Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Genç Ufuk Derneği’nin, Ortaokul Yaygın Eğitim sorumluluğu ve meslek derneği olan MÜDAD ( Tıbbi Mümessil Dayanışma Derneği) üyesi olarak dernek faaliyetlerini yürütmektedir.

Dört ay Londra’da dil kursuna gitti, orta derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

(Muttalip Akkuş)

REKLAM