SON DAKİKA

Başkan Güngör; “Başımız Sağ Olsun”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de Covid-19 Kamu Spotunda Rol alanlara Ödül ve Teşekkür Belgesi!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Afşin’de Kardiyoloji M.Çağrı Demir’e emanet!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Afşin Ülkü Ocaklarından Kadınlar Gününe Karanfilli kutlama!

Bu haber 06 Aralık 2018 - 6:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

 

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısı ile İlçemiz Afşin’de Ülkü Ocaklarına bağlı Asenalar Kadınlara karanfil dağıtarak 5 Aralık Dünya Kadın Hakları gününü kutladı.

Dün Atatürk ve Elçibey Caddesinde etkinlik gerçekleştiren Afşin Ülkü Ocakları,5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü münasebetiyle Kadınlara karanfil dağıttı.Ülkü Ocakları üyesi Asenalar tarafından gerçekleştirilen etkinlik büyük beğeni topladı.

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısı ile bir açıklama yapan Afşin Ülkü Ocakları Başkanı Oğuzhan Oğuz,

“Beş bin yılı O doğurdu, O taşıdı, O büyüttü,Ve dahi Türk’ü tarihe, cihana, Anadolu’ya,Elleri öpülesi anlı ak, yüzü pak kadınlarımız yürüttü dedi.

Başkan Oğuzhan Oğuz,Türk destanlarında kadına karşı sarsılmaz bir güven, sadakat, sevgi, saygı ve bağlılık vardır. Kadın kâdim Türk kültüründe erkeğin tamamlayıcısı konumundadır. Kadın dâima erkeğin yanındadır. Erkek kadını olmadan hareket etmez. Törenlerde kadın, Hakanın dâima yanında oturur. Siyasî ve idarî alanlarda görüşlerini beyân eder.Eski Türk Devletlerinde kadına atfedilen bu önem, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulması ile kadına eski değerinin ve toplumsal yaşamdaki yerini tekrar iade etmiştir. 5 Aralık 1934’te “Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı Verilmesi” ile kadınlar tekrar siyasi hayata dâhil olmuş ve devlet yönetiminde söz sahibi olmuşlardır. Cumhuriyeti’mizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, söylemiş olduğu birçok söylemde toplum içinde kadına verilen değeri ifade etmiştir. Örneğin Sözleriyle kadının toplumdaki yerinin önemini göstermiştir. Son olarak Mustafa Kemal Atatürk; “Kadınlar içtimai hayatta erkeklerle birlikte yürüyerek birbirinin yardımcısı ve destekçisi olacaklardır.” sözleriyle kadına verilen değeri göstermektedir dedi.

Bugün tarihlerden 5 Aralık Kadın Hakları Günü diyen Afşin Ülkü Ocakları Başkan Oğuzhan Oğuz,yalnız bir gün değil her gün savunulmalıdır kadın hakları. Son günler de artan kadına şiddet, ve yaşanan kötü olaylar derinden sarsıyor bizleri. Bizler kadınlarımıza değer verip onları her daim baş tacı etmeliyiz.  Ne de olsa;

Gül yetişir, bahçe güzelleşir.

Kız yetişir,vatan güzelleşir.

Afşin  Ülkü Ocakları  olarak tüm kadınların kadın hakları gününü kutluyoruz dedi.