SON DAKİKA

Elbistan Belediyesi’nden yapılandırma uyarısı!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET

Afşin’de Ortopedi, Op.Dr.Orçin Bozkurt’a emanet!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

ÖZTUNÇ : KAPADOKYA KANADALILARA MI PEŞKEŞ ÇEKİLECEK?

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Aycan; Karadeniz-Akdeniz Otoyolu için önerge verdi!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşinden Dünyaya Mesaj!

Bu haber 18 Ekim 2018 - 5:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kur’an-ı Kerimde 18. Sure olan Kehf Suresinde 18 ayette zikredilen Eshab-ı Kehf (Mağara Arkadaşları) hadisesinin yaşandığı yer olarak Dünyada 33 mekan bulunmaktadır.

Kur’an-ı Kerimde ve Hadis-i Şeriflerde net olarak yer ifade edilmemesi sebebiyle birde bu Mağaranın kudsiyyeti sebebiyle bir çok Şehir söz konusu Mağaranın kendi sınırları içerisinde olduğunu savunmaktadır.Afşin’de bu şehirlerden bir tanesidir.

Malumunuzdur ki 2005 yılında Gazeteci Mehmet Göçer ve Avukat Hacı Bayram Veli Arıkan ile birlikte açılan tesbit davası sonucunda bir grup bilir kişi heyeti İlçemize gelerek incelemede bulunmuş ve Kur’an-ı Kerimde Güneş’in Mağaraya vurmasına yönelik yapılan araştırmada Kur’an-ı Kerimde ki ifadeye en uygun mağara tesbit raporunu Afşin İlçesi olarak almıştık.

Bu rapor sonrası Türkiye genelinde ki Ulusal ve Uluslararası etkinliklere katılmaya başlayan Afşin Eshab-ı Kehf Gönül Elçileri Derneği (GÖNÜLDER) üyeleri Temsili Yediler ve Köpekleri Kıtmir ile Eshab-ı Kehf’in Afşin’de olduğunu anlatmaya,bir de Eshab-ı Kehf yani Mağara Arkadaşlarının Ölümden sonra Diriliş mesajını insanlığa ulaştırmaya gayret etmektedirler.

Geçtiğimiz haftalarda GÖNÜLDER’in davetiyle İlçemize gelen ÜLKE Tv’nin sevilen isimlerinden En İyisi Gezmek Programı yapımcısı Harun Şen bey İlçemizin bir çok Kültürel ve tarihi değerinin yanı sıra Eshab-ı Kehf’in Mağarada uyanış anlarını ve uyanırlarken Güneş’in Mağaraya vuruşu ile ilgili çekimler yaptı.

GÖNÜLDER üyeleri Ülke Tv vasıtasıyla Dünyaya bir mesaj verdi.Öncelikle Ölümden sonra dirilişin var olduğu mesajı ardından da Kehf Suresinde ifade edildiği gibi Güneş’in mağaraya belirli saatlerde girdiği mesajı.

Programın devamında ise Afşin’in 10 farklı çeşit yemeğinin tanıtımı,KITMİR’in Türkiye Şampiyonluğu,Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un Aşure Dağıtımı,Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un Ashab-ı Kehf Çizgi Roman tanıtımı,Güveçte Afşin Tavası tanıtımı,Afşin’in Ahşap Oymacılık ustalarından Durdu Dağdelen’e ziyaret ekranlara geldi.

 Toplamda 3 bölüm halinde yayınlanması planlanan programın 2 bölümü yayınlandı.

İzleyemeyenler için bir 2’nci bölümü de tekraren yayınlıyoruz.