SON DAKİKA

BBP Afşin İlçe Başkanlığına Atama yapıldı!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Engelliler gününde engelleri aştılar!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Başkan Güngör; “Başımız Sağ Olsun”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşinli Avukat Elbistan Belediye Başkanlığına Talip!

Bu haber 14 Kasım 2018 - 7:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Elbistan’da CHP’nin ilk aday adayı Afşinli hemşehrimiz Av. Onur Gürbüz oldu.

31 Mart 2019’ da yapılacak yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Elbistan Belediye başkanlığı için aday adaylığını açıklayan ilk isim Afşinli Avukat Onur Gürbüz oldu.

Resmi başvurusunu 26 Ekim’de yapan Gürbüz, aday adaylığı ile ilgili parti teşkilatında bir basın toplantısı düzenleyen Av. Gürbüz, aday olup seçilmesi halinde ayrım gözetmeksizin tüm Elbistan halkının hizmetkarı olacağının altını çizdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elbistan İlçe Başkanı Av. Tayfun Barış Arslan’ın selamlama konuşmasının ardından salonu dolduran partililere hitap eden CHP Elbistan Belediye başkan aday adayı Av. Onur Gürbüz, Elbistan’ın çok ciddi sorunlarla boğuştuğuna dikkat çekti. Elbistan’ın belediyecilik noktasında kaderine terk edilmiş bir görüntüde olduğunu kaydeden Av. Gürbüz, “Yaklaşan Mart 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye başkanlığına aday adayı olduğumu değerli Elbistanlı hemşerilerimizle paylaşmaktan onur ve şeref duyuyorum. Elbistan’ımızın hak etmiş olduğu değeri yıllardır alamadığını ve gün geçtikçe kötüye gittiğini maalesef görüyor ve biliyoruz. 150.000 nüfusa sahip olan Elbistan’ımız adeta kendi kaderine terk edilmiş ve 21. yüzyılda hala su sorunu, çöp sorunu, hava kirliliği sorunu gibi hayatı derinden etkileyen temel problemleri aşamamıştır. Ceyhan’ımızdan su kaynamaz olmuş, hava kirliliğinden kaynaklanan kansere bağlı ölümler çoğalmıştır. Son günlerde yürürlüğe giren uygulama imar planları ile iktidar partisinin Elbistan’a hangi gözle baktığı net bir şekilde anlaşılmaktadır. Bu imar planı ile Elbistan adeta bir köy haline getirilmek istenmektedir” dedi.

 Elbistanlıların, Elbistan’la ilgili olarak hayal kurmaktan bile vazgeçtiğini anlatan CHP Elbistan Belediye başkan aday adayı Av. Onur Gürbüz, “Tüm bu sorunlardan kaynaklı Elbistanlı hemşerilerimiz Elbistan’da yaşamakla ilgili hayal kurmaktan vazgeçmiştir. Göç alan bir ilçe konumunda iken Elbistan’ımız göç verir hale getirilmiştir. Kıymetli Milletvekilimiz Ali Öztunç, seçildiğinde, ‘Ben 650.000 bin oy aldım. Tüm Maraş halkının milletvekiliyim, oy versin ya da vermesin tüm Maraş halkının milletvekiliyim’ demişti. Biz de bu bilinçle yola çıkarak, hiç bir ayrım gözetmeksizin adaletli bir şekilde tüm Elbistan halkının hizmetkarı olacağız. Bu memlekette doğan, büyüyen ve mesleğini bu memlekette icra eden bir kardeşiniz olarak şehrimizin tüm sorunlarının ne olduğunu biliyor ve bu noktada çözüm yollarının neler olduğunu çok iyi biliyoruz. Çözüm noktasındaki projelerimiz hazırdır. Siz değerli Elbistanlı hemşerilerimizin uygun görmesi ve il ilçe ve genel merkez nezdinde adaylığımızın uygun bulunması halinde daha geniş katılımlı proje tanıtım toplantısında yapacağız” ifadelerini kullandı.

Av. Gürbüz, konuşmasının ardından partililerin tebriklerini kabul etti.   

REKLAM