SON DAKİKA

BBP Afşin İlçe Başkanlığına Atama yapıldı!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Engelliler gününde engelleri aştılar!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Başkan Güngör; “Başımız Sağ Olsun”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI TANIYALIM!

Bu haber 23 Mayıs 2018 - 13:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Kahramanmaraş Milletvekillerini tanıyalım!

 

MAHİR ÜNAL KİMDİR?

1966 yılında Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesi’nde doğan Ünal İlk ve Ortaokul öğrenimini Elbistan’da tamamladıktan sonra eğitim hayatına İstanbul’da devam etti. İstanbul Bahçelievler Koca Sinan Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde bitirdi. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansını  tamamlayan Ünal, aynı Üniversitenin Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Ana Bilim Dalında Doktora çalışmasına devam etmektedir. Arapça ve İngilizce bilmektedir. 1992 yılında öğretmenlik görevine başlamıştır. Öğretmenlik görevinin sonrasında Kent çalışmaları, yerel yönetimler ve siyasal iletişim konularında danışmanlık hizmetleri vermiştir. 2005 yılında İTO’da müşavirlik, 2007-2009 yılları arasında ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Özel bir Üniversitede Davranış Bilimleri Bölüm Başkanlığı görevini yürütmüş olan Ünal bir vakıf Üniversitesinde MBA’ da Örgütsel Davranış dersleri de vermiştir. 2003 yılında AK Parti Siyaset Akademisinde dersler vermiş, 2004’ten bu yana gerçekleşen tüm seçimlerde AK Parti’nin seçim kampanyasını hazırlayan strateji ekiplerinde yer almıştır. Irak, Malezya, Kıbrıs, Lübnan, Mısır gibi birçok ülkede seçim kampanyalarını yöneten strateji ekiplerinde de görev alan Ünal 2009 yılında AK Parti 3. Olağan Büyük Kongresi’nde MKYK üyeliğine seçilmiş ve AR&GE Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir. Aynı yıl AK Parti Siyaset Akademisi Koordinatörlüğünü üstlenen Ünal daha sonra 2011 Genel Seçimleri’nde Kahramanmaraş’tan Milletvekili seçilmiş ve Grup Başkanvekilliği görevine getirilmiştir. 24, 25, 26. Dönemlerde Kahramanmaraş Milletvekilliği ve AK Parti Grup Başkanvekilliği yapan Mahir Ünal evli ve bir çocuk babasıdır. 64. Hükümet’te Kültür ve Turizm Bakanlığı görevini yürütmüştür. Şu anda ise AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve Parti Sözcülüğü görevlerini ifa etmektedir.

AHMET ÖZDEMİR KİMDİR?

1977 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. Namık Kemal İlkokulunu bitirerek orta öğrenimimi İmam Hatip lisesinde; lise öğrenimimi ise Atatürk lisesinde tamamladı. 1996 yılında Dicle üniversitesi hukuk fakültesini kazandı ve 2001 yılında mezun oldu. Askerlik hizmetini yedek Subay olarak İzmir ve Ankara’da tamamladı. 13 yıldır Kahramanmaraş’ta avukatlık yapmaktadır. Evli ve Mustafa Bedirhan isminde bir oğlu var. İngilizce ve kısmen Arapça bilen Özdemir, 4 yıl Kahramanmaraş Barosu yönetim kurulu üyeliği ve baro saymanlığı görevlerinde bulundu. Beş yıl süreyle Kahramanmaraş Barosunda Adli yardım Komisyonu başkanlığı yaptı. (Ekonomik durumu olmayan insanlara hukuki yardım yapan kuruluş.) 2006 yılından 2013 yılına kadar Ak Parti İl yönetim kurulu üyeliği ve bu süre zarfında İl Başkan Yardımcısı olarak Sosyal İşler Başkanlığı, Tanıtım ve Medya Başkanlığı ve iki dönem Seçim İşleri Başkanlığı görevinde bulundu. İl başkan yardımcısı iken 17/08/2013 tarihinde yeni kurulan metropol ilçelerden Onikişubat ilçesine kurucu ilçe başkanı olarak Ak Parti Genel Merkezi tarafından atandı. Daha sonra 2014 yılı aralık ayında yapılan ilçe kongresi ile yeniden ilçe başkanlığına seçildi. Daha önce 1994 ve 2002 yılları arasında Refah Partisi, Fazilet ve Saadet Partilerinde gençlik teşkilatında ve ana kademede il yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu .(Babası Mevlüt Özdemir Milli Nizam Partisi Kahramanmaraş kurucu üyelerindendir.) İlçe başkanı olduğu sürede 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti yüzde 64.5, 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 80.08, 2015 yılı 7 Haziran Genel seçimlerinde yüzde 69. 5 oy ve son olarak da 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde de yüzde 79.9 oy alarak nüfusu 300 binin üzerindeki ilçelerde Türkiye birincisi oldu. 24 Aralık 2015 tarihinde İl Başkanlığına atandı. Ahmet Özdemir 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Genel seçimler için AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili adayı oldu. 1959 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. Baba adı Halil İbrahim, Anne adı Hürü’dür, İlk, orta, lise tahsilini Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde, üniversite tahsilini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, Yüksek Lisansını Gazi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı.

CELALETTİN GÜVENÇ KİMDİR?

1984 yılında İçişleri Bakanlığında Kaymakam Adayı olarak başladı. Zonguldak Devrek, Çorum Kargı Kaymakam Vekilliklerinde bulundu. Hatay Altınözü, Şırnak Beytüşşebap, Gümüşhane Kürtün Kaymakamlığından sonra 2 yıl süreyle Adıyaman Vali yardımcılığı görevini yürüttü. 1990-1991 yılında dil eğitimi için 1 yıl süreyle ABD’de bulundu, iyi derecede İngilizce bilmektedir. 1995 yılında İçişleri Bakanlığında Mülkiye Başmüfettişliğine atandı, 8 yıl bu görevi yaptıktan sonra 2002 yılında Bakan Danışmanlığı yaptı. 2003 yılında Denizcilik Müsteşar Yardımcılığı görevine başladı. 2004 yılında Erzurum Valiliği, 2008 yılında Manisa Valiliği ve 2011 yılında Şanlıurfa Valiliği görevlerine başlayarak, 10 yıl Valilik görevinde bulundu. 30 Mart 2014 Seçimlerinde Şanlıurfa’nın İlk Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. 01 Kasım 2015 seçimlerinde Memleketi Kahramanmaraş’tan Milletvekili oldu ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkanlığına seçildi. 1997-1998 yıllarında Mahalli İdareler Dergisi yayın danışmanlığı yaptı, aynı dergide mesleki makaleleri yayınlandı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

İMRAN KILIÇ KİMDİR?

3 Mayıs 1957’de Kahramanmaraş’ta doğdu. Baba adı Ejder, anne adı Hatice’dir. İl Müftüsü; Erzurum Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesini bitirdi. Yüksek lisans eğitimini aynı fakültede tamamladı. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki il ve ilçelerde müftülük görevlerinde bulundu. Kahramanmaraş 26.Dönem 7.sıradan Milletvekili oldu. İyi düzeyde Arapça bilen Kılıç, evli ve 3 çocuk babasıdır.

MEHMET CİHAT SEZAL KİMDİR?

Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığında çeşitli görevlerde yıllarca hizmet veren İl Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenen Mehmet Cihat Sezal Milletvekili Aday Adayı olacağı için istifa etmişti. Cihat Sezal partisinden 5.sıra Milletvekili adayı oldu. Mehmet Cihat Sezal, uzun bir istişarenin ardından da aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu söyleyerek kendisini şöyle tanıttı, “Ben amcam (Orhan Sezal) ve babam (Ali Sezal) dolayısı ile siyasetin içinde büyüdüm. Ailemden dolayı, siyasete ilgim de doğal gelişim içerisinde oldu. 2003-2004 döneminde partimin gençlik kollarında çalıştım. Babamdan dolayı, resmi olarak görev alamadığım zamanlarda da bizzat siyasetin içerisindeydim. Fatih Mehmet Erkoç döneminde il teşkilatında yönetim kurulu üyeliği, il başkan yardımcılığı, il sosyal işler başkanlığı yaptım. Metin Doğan’ın ilk döneminde de il yönetim kurulu üyesiydim. Halen KASİAD Yönetim Kurulu üyesiyim.Uzun bir düşünce ve istişareler sonucunda, son gün AK Parti’den aday adaylığı başvurumu yaptım. Hem siyasetin, hem iş dünyasının hem de halkın içinde büyüdüğüm için dillendirilen sorunları da yakından biliyorum. 11 yıldır iş hayatının içerisindeyim ve sanayicinin sorunlarını çok iyi biliyorum. Halkla içiçe yaşıyorum, bu nedenle de Kahramanmaraş’ın sorunlarına vakıfım. Neredeyse çocukluğumdan bu yana siyasetin içerisindeyim. Siyasetin sorunlarını biliyorum. Amacım, Kahramanmaraş’ta dillendirilen sorunların çözümüne yönelik olarak fikirlerimi hayata geçirmektir. Nasip olur da seçilirsem, siyasal bazı sorunları çözmeye gayret edeceğim. Ben teşkilatın tamamını biliyorum. Çünkü, siyaset ile birlikte büyüdüm. Siyaset altyapı isteyen bir kurumdur ve ben de bu altyapıya sahibim.”

HABİBE ÖÇAL KİMDİR?

Habibe Öçal adaylıktan önce Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Kadın Komisyonu Genel Başkanı olarak görev yapıyordu. Öçal 1968 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. Öçal aday adaylığını açıklarken de “Öçal, Vesayetten kurtulmuş yeni ve güçlü Türkiye’nin inşaasında sorumluluk almaya, ülkeme ve milletime hizmetkâr olmaya talip oldum” demişti.

TÜRK İSLAM KARAKOÇ KİMDİR?

1970 tarihinde Kahramanmaraş-Elbistan İlçesine bağlı, Eski adı Cela olan Ekinözü Kasabasında doğdu. İlk ve Ortaokul Cela Kasabasında tamamladı. Şair ve yazar Abdurrahim Karakoç’un büyük oğludur. Liseye Elbistan Mükrimin Halil Lisesinde başladı, Ankara Sincan Lisesinden Mezun Oldu. 1988 yılında kazandığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1993 yılında mezun oldu. 1996 yılında bu tarafa yaklaşık 18 yıldır Ankara Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. İş Hukuku Alanında Master, Enerji ve Fikri-Sınai Haklar Hukuku Alanında Eğitim/Sertifikası, Ceza Hukuku ile İcra Hukuku Alanında özel uzmanlık çalışmaları vardır. Sosyal Alanda Bir çok Sivil toplum Örgütünde görevler aldı ve halen bazı görevleri devam etmektedir. Sivil toplum Kurumları olarak Hukuk-Demokrasi Derneği kurucusu, Türk Hukuk enstitüsü Yön.kur üyeliği, Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği Kurucu/Yöneticiliği, Sosyal Politikalar Vakfı, Avrasya Demokrasi Derneği kurucusu, Tekdav Vakfı, Eko Avrasya Derneği Yon Kur, sayabilir. Ayrıca bir dönem Çanakkale Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu üyeliği yapmıştır. Siyasi Olarak BBP Ankara İl başkan Yardımcılı Görevinde bulunmuştur.  Evli ve iki çocuk babasıdır. Fransızca, az seviyede Rusça lisanlarını bilmektedir.

MEHMET İLKER ÇİTİL KİMDİR?

25 Aralık 1969’da Afşin’de doğdu. Baba adı Yusuf, anne adı Emine’dir. Tıp Doktoru; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Akademisinde Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. Adli tabiplik, başhekim yardımcılığı, il sağlık müdür yardımcılığı, il sağlık müdürlüğü ve bakanlık müşavirliği görevlerinde bulundu. Orta düzeyde İngilizce bilen Çitil, evli ve 3 çocuk babasıdır.