SON DAKİKA

Sefer Aycan, “Grip”i Meclise taşıdı!

GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, SİYASET

Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET

Kahramanlık Destanı Yazan Bir Şehrin Evladısınız!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER

Ali Öztunç’un babası toprağa verildi!

Bu haber 02 Ocak 2020 - 7:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un Babası Memleketi Nurhak’ta Toprağa Verildi

Babaya Son Görev!

                Bir süredir Başkent Ankara’da tedavi gördüğü hastanede yaşama yenik düşerek vefat eden CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve PM Üyesi Ali Öztunç’un babası Nasır Öztunç, Elbistan’da yoğun katılımla gerçekleşen cenaze töreninin ardından memleketi Nurhak’ta toprağa verildi.

                CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Öztunç’un babası Nasır Öztunç’un (78) cenazesi, Elbistan Cemevi’nde yoğun bir katılımın gerçekleştiği cenaze töreni ve cenaze namazının ardından doğum yeri olan Nurhak’a bağlı Zillihan köyünde toprağa verildi.

Oldukça yorgun ve üzgün görülen Öztunç, gözyaşları arasında babasına karşı görevini yerine getirdi.

Çalışkan yapısı ve aktif görev anlayışı ile sevilen ve saygı duyulan bir konuma sahip olan, bu özellikleri ile kendisine “Atom Karınca” yakıştırması yapılan Ali Öztunç, acılı gününde hem siyasi hem de halk tarafından yalnız bırakılmadı.

Baba Nasır Öztunç, bir süredir tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti. Ankara Pir Sultan Abdal Cemevi ve Kültür Merkezi’nde tören düzenlenen törenin ardından Nasır Öztunç’un cenazesi Elbistan’a getirildi. Merhum Öztunç için ilk olarak Elbistan Cemevi’nde tören düzenlendi.

Nasır Öztunç’un Elbistan Cemevi’nde düzenlenen cenaze törenine; AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İmran Kılıç ve Habibe Öçal, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur, CHP Elbistan İlçe Başkanı Av. Tayfun Barış Arslan, MHP Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kılıç, İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hüseyin Gök, siyasi parti temsilcileri ve yüzlerce vatandaş katıldı. 

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Elbistan Şubesi Cemevinde cenaze töreninde merhum Nasır Öztunç için dua edildi. Öztunç’un cenazesi, daha sonra Zillihan Köyüne götürüldü. Burada kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

Babasını son yolculuğuna uğurlayan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, taziyeleri kabul etti.