SON DAKİKA

BBP Afşin İlçe Başkanlığına Atama yapıldı!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Engelliler gününde engelleri aştılar!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Başkan Güngör; “Başımız Sağ Olsun”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

BBP’li Yanar: “Milletin birliği için siyaset yapıyoruz”

Bu haber 18 Haziran 2018 - 5:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar, BBP olarak, milletinin birliği, beraberliği, kardeşliği ve bütünlüğü ekseninde bir siyaset anlayışını benimsediklerini söyledi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Elbistan İlçe Teşkilatı’nda Ramazan bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi. BBP Elbistan İlçe Başkanı Hıdır Gezer’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizeye, BBP Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar, MKYK Üyesi İbrahim Alagöz, Kahramanmaraş İl Başkanı Bilal Odunkıran, çevre ilçelerin başkanları ve partililer katıldı.

Partililer arasındaki bayramlaşmanın ardından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan isim, BBP Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar oldu. Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan olaya değinerek konuşmasına başlayan Genel Başkan Yardımcısı Yanar, BBP’nin merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun siyaset tarzını da örnek vererek, kamplaştırma yerine insanların gönül diline hitap eden bir siyaset yapılmasını istedi.

Yanar, şunları söyledi: “Gerilim siyasetinin kimseye yarar sağlamadığı, Türk siyasetindeki örneklere sabittir. Gönül diliyle yapılan siyasetin en açık örneği merhum Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’dur. Yazıcıoğlu, gittiği her yerde seçimlerin kavga aracı olmamasını söylüyordu. Kamplaşma siyasetinin tek çözümü, Muhsin Başkan’ın ifade ettiği şekilde meseleye bakmaktır. BBP’nin siyasetteki temel varlık da bu şekilde ifade edilebilir. Farklılıklarımız üzerinden bir medeniyet kurgusu ile meseleye bakıyoruz.” Türkiye’nin 24 Haziran’daki seçimlerin hemen ardından halletmesi gereken önemli sorunları olduğunu kaydeden Yanar, “Seçimlerle ilgili kritik kavşağa girmiş durumdayız. Bu kritik kavşakta memleketi herhangi bir kaosa sürükleyecek gerilimin olmamasını arzu ediyoruz. Bu dönem, tüm siyasi parti mensuplarının kaosa prim verecek yaklaşımların yanında olmamamız lazım. Kavga ve gerilim siyasetinden beslenenleri cesaretlendirmemiz lazım. Türkiye’nin seçimden hemen sonra halletmesi gereken sorunları var. Bunlardan birincisi güvenlik sorunudur. Hem içimizde hem de sınırımızda özellikle de Fırat’ın doğusundan Kuzey Irak’a kadarki sınır hattında yaşanan ve güvenliğimizi tehdit eden bu sorunla ilgili Suriye’nin toprak bütünlüğü ekseninde rehabilite etme zorunluluğu vardır. Türkiye’nin ekonomik sorunları vardır. Türkiye’nin, bundan sonra tüketim ekonomisine bağlı kurgulanmış, gelişmiş ve yürütüle gelen bu ekonomik anlayışın geçerliliği kalmamıştır. Bu hususta deniz bitmiştir. Bundan sonra Türkiye’nin tek çıkış yolu; üretim ekonomisine geçmektir. Seçimden sonra kim işbaşına gelirse direk önüne gelecek hususlar bunlardır. Bu noktada gerekli adımlar zamanında atılmazsa, Türkiye maalesef bir kaosun, bir krizin türbülansına girebilir ki; işte o zaman bunun hasarını tedavi etmek Türkiye’nin en az 50 yılını alır. Bu noktada BBP olarak üzerimize düşeni yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının son bölümünü, BBP’nin de yer aldığı Cumhur İttifakı’yla ilgili söylemlere ayıran Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar, “BBP, referandumun bana göre baş aktörü ve baş belirleyicisi olmuştur. Sistem değişikliğinin gerçekleşmesine birinci derecede katkı sağlamıştır. BBP, bu seçimde Cumhur İttifakı’nın yanında olmuştur. Bu ittifakla da birlikte arkadaşlarımız aday olmuştur. Büyük Birlik Partisi’nin önceliği, milletinin birliği, beraberliği, kardeşliği ve bütünlüğü eksenindedir. Bütün siyasetini de bu minval üzerinde belirlemektedir. Bundan sonra da bu şekilde belirlemeye devam edecektir” cümlelerine yer verdi.