SON DAKİKA

Afşin’de ATM’ye Benzinli Saldırı!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, YAŞAM

CHP’Lİ ÖZTUNÇ: SIRADA KATAR’A SATILACAK NE VAR?

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET

Yedikuyular’da Sezon Hazırlıkları Sürüyor!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

CHP’den Kurultay Açıklaması!

Bu haber 06 Ağustos 2018 - 16:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP, olağanüstü kurultay için yeterli sayıya ulaşılamadığını duyurdu. Genel Merkezden yapılan açıklamada, muhaliflerin topladığı geçerli imza sayısının 569 olduğu kaydedildi.

CHP’nin toplam bin 242 kurultay delegesi bulunuyor. Seçimli olağanüstü kurultay toplanabilmesi için salt çoğunluk olan 622 delegenin imzası gerekiyordu.

Değişim isteyen parti içi muhalefet “yeterli imza” var dedi. Genel Merkez yöneticileri ise “mükerrer imzalar ve imzasını çekenler var, sayı 622’ye ulaşmıyor” açıklaması yaptı. CHP’de 16 Temmuz’da başlayan süreçte sona gelindi. Delegelerden toplanan imzaların teslimi için süre doldu.

Genel Merkez, akşam saatlerinde açıklama yaptı. Muhaliflerin kurultayın toplanması için gerekli sayıya ulaşamadığını duyurdu.

Parti yönetimi yaptığı yazılı açıklamada, CHP’nin toplam kayıtlı delege sayısının bin 242 olduğuna dikkat çekti. Gerekli imzanın 622 olduğuna vurgu yaptı.

Parti içi muhalefetin noter onaylı imzalarının sayısını da açıkladı. “Geçerli başvuru sayısı 569” dedi.

Genel Merkez açıklamasında, teslim edilen 618 belgenin 4’ünün mükerrer, 4’ünün fotokopi, 5 belgedeki imzaların ise kurultay delegesi olmayan kişilere ait olduğuna ve 31 delegenin de imzalarını geri çektiğine dikkat çekildi. Ve parti tüzüğü hatırlatıldı.

Parti içi muhalefetin heyecanlı bekleyişinin sonucu, “kurultay yok” açıklaması oldu.

Kılıçdaroğlu MYK’yı toplayacak

Öte yandan, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 8 Ağustos Çarşamba günü partisinin Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) toplayacağı belirtildi.

Kılıçdaroğlu’nun MYK’da bazı değişikliklere gidebileceği ifade ediliyor.

Çağrı heyeti: Yeterli sayıda imza teslim edilmiştir

CHP’de kurultay talep eden çağrı heyetinden ise şok bir açıklama geldi.

O açıklamada, “Yeterli sayıda imza genel merkeze teslim edilmiştir. Kurultay yapmamak için sayılarla oynanmaktadır.” denildi.

Gün içinde CHP Genel Merkezi’nin önü hareketliydi. İmza veren ve kurultay isteyen bazı delegeler, oturma eylemi yaptı.

Bazı CHP’liler konunun mahkemede çözülmesini isterken son yapılan açıklamalar Cumhuriyet Halk Partisi’nde kurultay tartışmasının devam edeceğini gösteriyor.