SON DAKİKA

Yedikuyular’da Sezon Hazırlıkları Sürüyor!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Başkan Güngör; “Sütçü İmam’ı Rahmetle Anıyorum”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Ebabil Kuşu Genç Avukata Misafir Oldu!

Bu haber 23 Ağustos 2019 - 6:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

                Elbistanlı Avukat Ramazan Demirci, balkondan içeri giren Ebabil kuşunu önce misafir etti daha sonra sağlık kontrolünün özel ve ilginç davetsiz misafirini Doğa Koruma ve Milli Parklar Elbistan Şefliğine teslim etti.

                Dünya üzerindeki kuşlar içerisinde hayatının yüzde 90-95’lik kısmını uçarak geçirmesiyle bilinen ebabil kuşlarından biri Elbistan’da Avukat Ramazan Demirci’nin evine konuk oldu. Açık balkon penceresinden evine gelen Ebabil Kuşuna ev sahipliği yapan genç avukat, uçamayan kuşu sağlık kontrolünün ardından besledi.

                Neye benzediği konusunda şaşkınlık yaşayan ve daha sonra ebabil kuşu olduğunu öğrenen Av. Demirci, Ebabil kuşunu 2 gün evinde bakıp karnını doyurduktan sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Elbistan Şefliğini arayarak ne yapabileceği konusunda destek talebinde bulundu.

                Misafirinin Ebabil kuşu olduğunu tespit eden Av. Ramazan Demirci, dini hikâyelere konulan ebabil kuşu hakkında Türkiye’de ilkbaharda görülmeye başlandıklarını, sonbaharda güneye göç ettiklerini, Fil suresinin anlattığı ebabil’in diğer kuşlar gibi dik bir şekilde duramadığını ve Kâbe’yi yıkmaya giden Ebrehe ordusunu ayak ve gagalarından attıkları taşlarla bozguna uğratan kuşlar olarak bilindiğini öğrendi.

                Kutsal misafirini evinde 2 gün besleyen ve sağlık kontrolü altında tutan Av. Demirci, Ebabil Kuşunu doğaya yeniden kavuşması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Elbistan Şefliği yetkililerine teslim etti.