Elbistan Adliyesi yeni binasına taşındı! « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

TUSAŞ BAŞKANI VARDAN’DAN KMTSO’YA ZİYARET.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Elbistan Adliyesi yeni binasına taşındı!

Bu haber 04 Aralık 2019 - 6:14 'de eklendi.

Elbistan Yeni Adliye Sarayı Taşınarak Hizmete Sunumuna Başladı!

ADALETİNİZ BOL OLSUN

30 yıldır hükümet konağı yanında hizmet veren adliye binasının yetersiz kalması nedeniyle, şeker fabrikası arsasından tahsis edilen alanda 2015 yılında yapımına başlanan Elbistan Adalet Sarayı’nın inşaatıyla ilgili çalışmalar tamamlandı.

22 bin metre kare kapalı alana sahip dev kompleksin, taşınma işlemleri ise günler sürdü. Dosyalar ve müştemilatın taşınma işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte vatandaşlar işlemlerini, Çeçenistan Caddesi üzerindeki Elbistan Adalet Sarayı’nda yaptıracak. Nurhak ve Ekinözü ilçelerindeki adli işlemlerinin tamamen; Afşin ve Göksun ilçelerinin de Ağır Ceza Mahkemesi yönünden bağlı olduğu Elbistan Adalet Sarayı, modern binasında yaklaşık 300 bin kişiye adalet ve yargı hizmeti sunacak.

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir ve Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Elbistan Adalet Sarayı’ndaki taşınma çalışmalarını inceledi. Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Hayri Ormancı, Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilcisi Av. İnan Kesen’in de eşlik ettiği ziyarette birçok ilde bile bulunmayan Elbistan Adalet Sarayı’nın fiziki özellikleri hakkında Kaymakam Demir ve Başkan Gürbüz’e bilgi aktardı. Kaymakam Demir ve Başkan Gürbüz, Adalet Sarayı’nın mahkeme salonları ve diğer birimlerini gezerek çalışmaları yerinde inceledi.

Burada değerlendirme yapan ilk isim Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Hayri Ormancı oldu. Başsavcı Ormancı, Elbistan adliyesinin tüm birimlerinin tek çatı altında toplandığını belirtti.

Kompleksin, Elbistan’a yakışır bir şekilde inşa edildiğini kaydeden Başsavcı Ormancı, şöyle konuştu:

“Yeni adliyle binamızı tamamlamış durumdayız. Taşınma işlemlerimizi de bitirdik. Bugünden itibaren Elbistan halkımıza yeni binamızda hizmet vermeye başlayacağız. Tüm birimlerimiz burada hizmete başlayacak. Cumhuriyet savcılığı, mahkemeler, icra ve denetimli serbestlik müdürlüğümüz, yeni binamızda hizmet verecek. Yaklaşık 22 bin metrekare kapalı alanımız var. Çok büyük, modern ve Elbistan’a yakışan bir adalet sarayı inşa edildi. Bu kompleksin Elbistan’ımıza kazandırılması noktasındaki katkılarından dolayı öncelikle Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit Gül ile bakanlığımızın tüm birimlerine teşekkür ediyoruz. Yer tahsisinden tutun da çağdaş bir bina olarak ilçemize hizmet vermesi için en büyük desteği sunan Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın Mahir Ünal’a ayrıca ve özellikle şükranlarımı sunuyorum. Yapımı ve taşınması noktasında her derdimize derman olan Sayın Kaymakamımıza ve taşınma, otopark ve çevre düzenlemesi çalışmalarında çok büyük destek olan Sayın Belediye Başkanımıza ve Baro Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir’de değerlendirmesinde şunları söyledi:

“İlçemize yapılan yatırımların takip ve koordinasyonunun yapılması yatırımların değerlendirilmesi hususunda genel takip ve koordinasyon konusunda Kaymakamlığımızca tüm desteği vererek devam ettirmekteyiz, ilçemize yapılacak veya yapılan tüm yatırımların takibi bizzat tarafımca da yapılmaktadır.

Bu minvalde; inşaaat aşamasında sona gelinen yeni Adalet Sarayı’nın Elbistan’a hayırlı olmasını dilerim. Elbistan’ımıza ve yargı camiamıza hayırlı olsun. Elbistan’a yakışan güzide bir eser oldu. Hem mimarisi, hem dokusu hem de büyüklüğü ile Elbistan’ımızın ihtiyaçlarını uzun bir süre karşılayacaktır. İnşaatın yatırımından, binanın bitim sürecine kadar emeği geçen herkese ve ayrıca Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Mahir Ünal’a, Adliye Sarayı Binası ve İlçemize yapılan tüm yatırım destekleri için teşekkür ediyorum.

Elbistan’ımıza çok daha güzel şeyler yapılacak. Bütün kamu kurumları olarak gerçekten uyum içerisinde çalışıyoruz. İnşallah daha güzel günler göreceğiz.”