Öztunç, Dulkadiroğlu’nun Bir Sorununa Daha Çözüm Arayışında! « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

Çözüm Bilgisayar, kurduğu sistemle en üst düzeyde Güvenlik sağlıyor.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, TEKNOLOJİ, YAŞAM

Başkan Görgel: “15 Temmuz, Aziz Milletimizin Zaferidir”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Öztunç, Dulkadiroğlu’nun Bir Sorununa Daha Çözüm Arayışında!

Bu haber 20 Aralık 2019 - 6:12 'de eklendi.

Öztunç, Dulkadiroğlu’nun Kum Altında Saklanan Sorununu Meclis’e Taşıdı!

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Dulkadiroğlu İlçesi Elbistan sokakta 4 yıldır bitirilemeyen sulama gölet inşaatını ve hemen yanında yer alan çöp ve fabrika atıklarının atıldığı Çokyaşar Mahallesindeki dereyi Meclis gündemine getirdi.

CHP’li Ali Öztunç, Dulkadiroğlu ilçesinde yaşayan vatandaşların bir sorununa daha çözüm arayışına girdi.

Ali Öztunç, belediyenin çözümden uzak faaliyetleri üzerine özelikle Çokyaşar Mahallesi olmak üzere çok sayıda çevre mahalleyi olumsuz etkileyen gölet inşaatı, doğa ve insan sağlığını tehdit ederek görüntü kirliliği ve kötü kokuya sebep olan dereye atılan atıkları, TBMM gündemine taşıdı.

“Belediye Atıkların Üzerini Kumla Örterek Görevini Yapmış Saymakta”

Önergesinde “Kahramanmaraş Dulkadioğlu İlçesi Elbistan Sokaktaki sulama gölet inşaatı 4 yıldır bitirilememiştir. Bu gölet inşaatının hemen yanından akan dereye fabrika artıkları ve çöp atılmaktadır. Buraya dökülen fabrika atıkları, kuyu sularının bozulmasına, tarlaların sulamasında ve hayvanların içme suyunun karşılandığı derenin kirlenmesine, biriken metan gazı sebebiyle yangın çıkmasına sebep olmaktadır. Mahalle halkının bu yöndeki şikâyetleri üzerine, belediye 3-4 kamyon kumla atıkların üzerini örterek kendince görevini yapmış saymaktadır” İfadelerini kullanan Öztunç, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan kamuoyu adına şu sorulara yanıt vermesini istedi;

  • Söz konusu sulama gölet inşaatı neden durdurulmuştur? Bu sulama göleti ne zaman tamamlanacaktır?
  • Çokyaşar Mahallesinden geçen dereye çöplerini ve fabrika atıklarınıatanlar tespit edilmiş midir? Edilmiş ise bunlar hakkında ne tür bir cezai işlem uygulanmıştır?
  • Çokyaşar Mahallesinde yaşayanları tehdit eden bu fabrika atıkları ve çöplerin üzerini toprakla kapatmak nasıl bir çözüm sağlamıştır? Belediyenin görevi sorunların üzerini toprakla kapatarak çözmek midir?
  • Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Çokyaşar Mahallesini tehdit eden fabrika atıkları için, Bakanlık olarak ne tür bir önlem almayı düşünüyorsunuz?