SON DAKİKA

Afşin’de Tekerlekli Sandalye için 10 Bin Kapak Topladı!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SAĞLIK, YAŞAM

Büyükşehir’den Ücretsiz Çevrimiçi Eğitim!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

BBP Afşin İlçe Başkanlığına Atama yapıldı!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Engelliler gününde engelleri aştılar!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Trump’ın “Yüzyılın Anlaşması” Afşin’de Protesto edildi!

Bu haber 01 Şubat 2020 - 9:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın açıkladığı sözde Yüzyılın Anlaşması Ülke genelinde olduğu gibi İlçemiz Afşin’de de protesto edildi.

Cuma namazı sonrası Amerika ve Suud hükumeti aleyhine eylem düzenleyen Şefkatli Eller Derneği yaptığı Basın açıklaması ve attığı sloganlarla lanet yağdırdı.

Ulu Cami önünde Afşin Şefkatli Eller Derneği adına Başkan Şeref Ertekin Basın açıklamasında bulundu.

Adına yüzyılın anlaşması denilen bu ihanet planı bir tarafında Amerika, diğer tarafında İsrail rejimi ve öbür tarafında da Suudi Arabistan’ın başını çektiği bölgesel işbirlikçi rejimlerin yer aldığı şer üçgeninin eseridir. Bu İslam ümmetinin esenliğine, mukaddesatına ve Filistin davasına açılmış bir savaştır diyen Şefkatli Eller Derneği Başkanı Şeref Ertekin. Türkiye’deki Kudüs Gönüllüleri olarak dünyadaki Kudüs Gönüllüleri ile omuz omuza, vahdet ve kardeşlik bilinciyle Kudüs’ün savunulması için seferberlik içinde olacağız. Osmanlı imparatorluğunun yıkılmasının ardından yüz yıl öncesinde emperyalist işgalciler tarafından hazırlanan ve Filistin’de siyonist bir rejiminin kuruluşunun önünü açan Sykes-Picot anlaşması ve Balfour Deklarasyonu bugün karşımıza “Yüzyılın Anlaşması” olarak çıkmakta, İslam dünyasında ikinci bir yüzyıllık şeytani proje uygulanmak istenmektedir. Amerika ve İsrail rejiminin el ele vererek hazırladıkları bu şeytani planın en önemli ayağının İslam dünyasındaki hain işbirlikçiler olduğunu hiç bir zaman unutmayacağız. Zira bu rejimler, İsrail rejimi ile işbirliğini öylesi bir aşamaya taşıdılar ki, Filistin davasının ve direniş cephesinin vurulması için Siyonist düşmanlı askeri, lojistik ve ekonomik her alanda tam bir işbirliğine girmiş durumdalar. Siyonist rejimle stratejik ortak durumuna gelen bu rejimler başkentlerinde siyonist rejim elçiliklerini açmanın sabırsızlığını yaşamaktadırlar. Nitekim bu “Yüzyılın Anlaşması” adlı ihanet planı, en çok da bu hain rejimlerin utanç tablosudur.  Bizler, Kudüs yolunda ve Kudüs bayrağı altında ümmetimizin birliğini her zamankinden daha çok bir duyarlılık ve sorumlulukla savunacak, hiç bir mezhebi, etnik ve hizipsel ayrım yapmaksızın ümmet kardeşliği ve dayanışmasını güçlendirici adımlarımızı daha çok atacağız dedi.

Grup Basın açıklamasının ardından alandan ayrıldı.