SON DAKİKA

DERYA ŞEN ‘ZULMET’ KLİBİNİ MELEKLERİYLE TANITTI

GENEL, GÜNCEL, MAGAZİN, MANŞETLER, YAŞAM

Yardımcıoğlu’ndan Eğitim Bir Sen’e ziyaret!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET

Gürbüz, “Elbistan proje yağmuruna hazır olsun”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Yahya Arslan; “Yalan vaatlerde bulunarak seçime girmeyeceğim”

Bu haber 19 Kasım 2018 - 4:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afşin’de Ak Parti’den aday adayı olarak Belediye Başkanlığına talip olan Afşin Belediyespor Kulübü Başkanı ve güreş antrenörü Yahya Arslan, “Yalan vaatlerde bulunarak seçime girmeyeceğim. En güzel yatırım insana yapılan yatırımdır. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtaramadıktan sonra yola, suya ve binalara yapılacak yatırımların hiçbir önemi yok.” dedi.

Afşin’de doğup, büyüyüp gönül verdiği spor dalı güreşte Avrupa 2. Olduktan sonra üniversite eğitimini tamamlayıp tekrar ilçesine dönen Arslan, hayatını gençlere adadı. Antrenör olduktan sonra ilçedeki gençlerin sporu sevmesine önayak olan Arslan, 20 yıldır şampiyon sporcular yetiştirerek memleketine hizmet ediyor.

Değer verdiği büyüklerinin telkinleriyle başkanlık yarışına dahil olduğunu söyleyen Yahya Arslan; “Antrenörlüğün yanısıra Afşin Belediyespor Kulübü Başkanı, Afşin İmama Hatipliler Derneğinin kurucusuyum. 46 yaşındayım, sporu gençlerimize sevdiriyorum.

“BEN KENDİMİ AFŞİN’İN GENÇLİĞİNE ADADIM”

Spora yönelmeyen gençlerimizi de 20 yıldan bu yana polis okulu, özel harekat ve subay astsubaylık için ücretsiz hazırlıyorum. Hiçbir karşılık beklemeden. Ben kendimi Afşin’in gençliğine adadım. En güzel yatırım insana yapılan yatırımdır. Bu düşünceyle hareket edip gençlerimize hizmet etmeyi çok seviyorum.

Çevredeki değer verdiğim büyüklerim bana ‘seni biz belediye başkanı olarak görmek istiyoruz’ dediler. Bende bu süre içerisinde çevremle fikir alışverişi yaparak aday adayı olduk. Ben teşkilatın içerisinden gelen biriyim. Ak Partinin gocunmadan yeri geldi çaycısı oldum, yeri geldi başkan yardımcısı. 2 dönem ilçe başkan yardımcılığı yaptım. Şuanda belediye meclis üyesiyim.  Dışarıda Afşin ve Kahramanmaraş milliyetçisiyim.” diye konuştu.

İLK İCRAAT ÇOK AMAÇLI SPOR SALONU

Başkan olması durumunda ilk icraatını da açıklayan Arslan şunları söyledi:

 “Allah itibarımızı bitirmesin. Yalan vaatlerde bulunarak seçime girmeyeceğim. Neysek oyuz. Bu milleti kandırmanın bir anlamı yok. Siyaset insanlara hizmet etme aracıdır. Bizim spor salonumuz var ama yeterli değil. Modern birçok amaçlı spor salonu yapacağız. İlk icraatım bu olacak. Ayrıca kahve köşelerindeki insanları da spor salonlarına çekmek için projeler hazırlayacağım. Afşinli gençleri sporun her dalında yetiştireceğiz.

Sosyal ve kültürel alanlarda projelerimiz de olacak. Mahalledeki insanlarla istişare edip bölgenin ihtiyaçlarını belirleyerek yapılması gereken işleri süratle hayata geçireceğiz. Özellikle taziye evleri ve park sayısını artıracağız. Uzak mahallelerdeki yetenekli gençleri servislerle ilçe merkezine getirerek spora ve topluma kazandıracağız. Halkımıza hizmet etmek benim için bir şereftir. Bu zamana kadar hizmet ettim bundan sonrada belediye başkanı olarak daha büyük hizmetler yapmak istiyorum.”

“SİYASET YALAN SÖYLEME DEĞİL, İNSANLARA HİZMET ETME ARACI”

Gençlerin uyuşturucu, alkol ve kötü alışkanlıklardan kurtarmak için mücadelesini aralıksız sürdüren Arslan, çıktığı başkanlık yolunda kendi ifadesiyle ‘Ben kendimi Afşin’in gençliğine adadım.’ diyor ve ekliyor; “Yalan vaatlerde bulunarak seçime girmeyeceğim. Neysek oyuz. Bu milleti kandırmanın bir anlamı yok. Önceliğimiz insan odaklı çalışmaları hayata geçirmek.”

Arslan, ‘İnsanların gözünden düşmektense kabuğuma çekilip oturmayı tercih ederim’ diyerek, Siyasetin insanlara hizmet etme aracı olduğunu vurguladı.

(Muttalip Akkuş)

REKLAM