Yahya Arslan;”En güzel Yatırım İnsana yapılanıdır” « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

TUSAŞ BAŞKANI VARDAN’DAN KMTSO’YA ZİYARET.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Yahya Arslan;”En güzel Yatırım İnsana yapılanıdır”

Bu haber 21 Kasım 2018 - 14:17 'de eklendi.

Afşin’de AK Parti’den aday adayı olarak Belediye Başkanlığına talip olan Afşin Belediyespor Kulübü Başkanı ve Güreş Antrenörü Yahya Arslan, en güzel yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu belirterek;gelecek nesillerin temel taşı olan gençleri kötü alışkanlıklardan kurtaracak projelerle yola çıktığını söyledi.

Arslan, “Yalan vaatlerde bulunarak seçime girmeyeceğim. En güzel yatırım insana yapılan yatırımdır. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtaramadıktan sonra yola, suya ve binalara yapılacak yatırımların hiçbir önemi yok.” dedi.

Afşin’de doğup, büyüyüp gönül verdiği spor dalı güreşte Avrupa 2’ncisi olduktan sonra üniversite eğitimini tamamlayıp tekrar ilçesine dönen Arslan, hayatını gençlere adadı. Antrenör olduktan sonra ilçedeki gençlerin sporu sevmesine önayak olan Arslan, 20 yıldır şampiyon sporcular yetiştirerek memleketine hizmet ediyor.

Değer verdiği büyüklerinin telkinleriyle başkanlık yarışına dâhil olduğunu ifade eden AK Partili Belediye Başkan Aday Adayı Arslan, şöyle konuştu: “Antrenörlüğün yanısıra Afşin Belediyespor Kulüp Başkanlığı görevini yürütüyorum. Afşin İmama Hatipliler Derneği’nin kurucusuyum. 46 yaşındayım, sporu gençlerimize sevdirmeye çalışıyorum. Spora yönelmeyen gençlerimizi de 20 yıldan bu yana polis okulu, özel harekât, subay ce astsubaylık için sınavlara ücretsiz hazırlıyorum. Bu uğurda hiçbir karşılık beklemiyorum. Ben kendimi Afşin’in gençliğine adadım. En güzel yatırım insana yapılan yatırımdır. Bu düşünceyle hareket edip gençlerimize hizmet etmeyi çok seviyorum.”

Çevredeki değer verdiği büyüklerin “Seni biz belediye başkanı olarak görmek istiyoruz” çıkışlarına kayıtsız kalamayarak AK Parti’den Afşin Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladığını dile getiren Arslan, “Bende bu süre içerisinde çevremle fikir alışverişi yaparak aday adayı oldum. Ben teşkilatın içerisinden gelen biriyim. AK Parti’nin gocunmadan yeri geldi çaycısı oldum, yeri geldi başkan yardımcısı. 2 dönem ilçe başkan yardımcılığı görevinde bulundum. Şuanda da belediye meclis üyesiyim. Dışarıda Afşin ve Kahramanmaraş milliyetçisiyim” ifadelerine yer verdi.

İLK İCRAAT: ÇOK AMAÇLI SPOR SALONU

Başkan olması durumunda ilk icraatının ilçeye çok amaçlı bir kapalı spor salonu kazandırmak olduğunu açıklayan Arslan, şunları söyledi: “Allah itibarımızı bitirmesin. Yalan vaatlerde bulunarak seçime girmeyeceğim. Neysek oyuz. Bu milleti kandırmanın bir anlamı yok. Siyaset insanlara hizmet etme aracıdır. Bizim spor salonumuz var; ama yeterli değil. Modern birçok amaçlı spor salonu yapacağız. İlk icraatım bu olacak. Ayrıca kahve köşelerindeki insanları da spor salonlarına çekmek için projeler hazırlayacağım. Afşinli gençleri sporun her dalında yetiştireceğiz. Sosyal ve kültürel alanlarda da projelerimiz olacak. Mahalledeki insanlarla istişare edip bölgenin ihtiyaçlarını belirleyerek yapılması gereken işleri süratle hayata geçireceğiz. Özellikle taziye evleri ve park sayısını artıracağız. Uzak mahallelerdeki yetenekli gençleri servislerle ilçe merkezine getirerek spora ve topluma kazandıracağız. Halkımıza hizmet etmek benim için bir şereftir. Bu zamana kadar hizmet ettim bundan sonrada belediye başkanı olarak daha büyük hizmetler yapmak istiyorum.”

“SİYASET, İNSANLARA HİZMET ETME ARACIDIR”

Gençlerin uyuşturucu, alkol ve kötü alışkanlıklardan kurtarmak için mücadelesini aralıksız sürdüren Arslan, çıktığı başkanlık yolunda kendisini Afşin’in gençliğine adadığını ifade ederek; “Önceliğimiz insan odaklı çalışmaları hayata geçirmek. İnsanların gözünden düşmektense kabuğuma çekilip oturmayı tercih ederim. Siyaset benim için insanlara hizmet etme aracıdır. Başkası nasıl düşünür bilemem ama ben böyle düşünüyorum.”