Afşin’de açılan Tübitak Bilim Fuarı 2 gün açık kalacak! | Afşin Haber
SON DAKİKA

Yardımcıoğlu: İyi ki Doğdun Sevgili Peygamberim!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

“Türkiye’ye Örnek Bir Gençlik Meclisi Oluşturduk”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de açılan Tübitak Bilim Fuarı 2 gün açık kalacak!

Bu haber 13 Ekim 2021 - 9:27 'de eklendi ve 197 views kez görüntülendi.

Afşin’de Cumhuriyet Ortaokulu tarafından açılan Tübitak Bilim Fuarı 2 gün boyunca gezilebilecek.

Afşin’de bu sabah Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencilerinin hazırladığı 25 projeden oluşan Tübitak Bilim Fuarının açılışı yapıldı. 

Açılış törenine Afşin İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Bünyamin Özdemir,Erdem Hurman,Okul Müdürleri,Öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Fuarın açılışında konuşan Milli Eğitim Şube Müdürü Bünyamin Özdemir,Öncelikle Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencilerimizi,Öğretmenlerimizi ve idarecilerimizi kutlarım. Tübitak Bilim Fuarları Öğrencilerimizin öğrenme ve araştırma isteğini artırmak amacıyla yeni çıkan bir öğrenme metodudur. Bu metod sayesinde öğrencilerimizin günlük yaşamda yaratıcılığını geliştirme amaçlanmaktadır. Bugün de Cumhuriyet Ortaokulumuza geldik. Öğrencilerimiz büyük bir emekle değişik projeler hazırladı. Özelimizde Afşinimize,genelimizde de ülkemize hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Okulun ikinci katında düzenlenen Bilim Fuarında 25 proje sergileniyor. Projeyi gezmeye gelenlere öğrenciler büyük bir heyecanla projelerini anlatıyorlar.

Okul Müdürü Hasan Erdoğan, misafirlerini ağırlarken,Tübitak Bilim Fuarı için hazırlanan sergiyi görmeye gelen herkese teşekkür etti.

Bilim Fuarı Çarşamba ve Perşembe günü ziyarete açık olacak.